Šialené ceny energií nás prinútili šetriť a viacero ľudí si bude dávať pozor aj na kúrenie. Určite nebudú chcieť platiť nedoplatok, ktorý by mohol siahať až do astronomických výšok.

Zima tu zatiaľ nie je, ale už o chvíľu nastane. Možno aj vaša domácnosť patrí medzi tie, ktoré ešte nekúria, kým to netreba. Potrápia nás ale tento rok tuhé mrazy?

Prognóza meteorologickej spoločnosti AccuWeather pre Európu na rok 2022/2023 spomína vo veľkej miere jav La Niña. Imeteo.sk vysvetľuje, že ide o oceánsky a atmosférický fenomén, ktorý je chladným náprotivkom El Niña. Podľa odborníkov bude naberať na sile, a to aj počas jesenného a zimného obdobia.

Čaká nás už tretia zima pod vplyvom tohto javu, môže byť teda podobná tej predchádzajúcej. Aktuálna prognóza predpovedá, že kým severské krajiny čaká veľmi mierna zima, Veľká Británia a Írsko sa budú celkom trápiť. Majú tam udrieť väčšie mrazy. Časti západnej, severnej a strednej Európy čaká suchšia zima - bude zrejme menej zrážok, než je dlhodobý normál, a tým pádom menej snehu. Úplne iná situácia by mala nastať na juhu a juhovýchode Európy, kde sa očakávajú výdatné zrážky.

Aká bude zima na Slovensku? Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia