Video z prvého povolebného zasadnutia obecného zastupiteľstva vo Fekišovciach videli státisíce ľudí. Sláva malej dedinky na východe Slovenska, vzdialenej len niekoľko kilometrov od ukrajinských hraníc, však trvala len pár dní.

Tá nechcená popularita síce netrvala dlho, ale bolesť po nej zostala. Najmä starostka si vytrpela svoje. Miroslava Fodorová (60) a obecní poslanci sa pre video z prvého povolebného zasadnutia miestneho zastupiteľstva stali terčom posmeškov aj urážlivých nenávistných prejavov. Dlhé video z celého zasadnutia si pozrelo 415-tisíc ľudí.

Na internete je ešte aj kratšia, sledovanejšia verzia, ktorú prezentoval aj známy satirický portál. Fekišovciam dal meno zeman Fekiš približne v roku 1300. Usadlosť patrila najprv Fekesovcom, potom panstvu Michalovce. Od založenia sa volala Fekeshaza, na konci 19. storočia ju volali Fekussowce a od minulého storočia sú to Fekišovce s maďarským názvom Fekéshaza.

FOTOGRAFIE Z FEKIŠOVIEC NÁJDETE V GALÉRII

Ruku na srdce

Zo dňa na deň najslávnejšia starostka na Slovensku mala dedinu rozdelenú na tých, ktorí ju rešpektovali, a tých, ktorí ju „nemusia“. „Dohodli sme sa, že sa už k videu, k tomu, čo bolo po ňom, a k dianiu v obecnom zastupiteľstve nebudeme vyjadrovať. Odpovedám iba na to, čo je pre chod obce nevyhnutné,“ povedala starostka stroho do telefónu. Počas chvíľkovej slávy to mala naozaj ťažké. Bola na posmech časti národa. Také odkazy, správy a e-maily s množstvom vulgarizmov by nikto nechcel dostávať. Podľa niektorých čistokrvných hlupákov mala aj skapať. Samozrejme, tieto zdroje zostali v anonymite.

Pred videom na Slovensku vedel o Fekišovciach málokto. Po ňom sa niektorí dušovali, že budú do dediny robiť výlety. Dokonca vyšla napohľad seriózna správa, že michalovská prímestská autobusová doprava posilní spoje, ak bude treba, aby si turisti prišli na svoje. Bol to fór alebo mal niekto naozaj taký plán? Na niektorých portáloch nie je núdza o výmysly.

Dedina leží juhovýchodne od Zemplínskej šíravy, kúsok od hranice s Ukrajinou.
Dedina leží juhovýchodne od Zemplínskej šíravy, kúsok od hranice s Ukrajinou.
Zdroj: Vladimír Kampf

Ruku na srdce: kto a načo by do Fekišoviec chodil? Ležia síce kúsok od Zemplínskej šíravy, ale nie je v nich ani obchod, ani krčma. Pri prechádzke prázdnou dedinou človeku napadne, že Robert F. mal pravdu, keď povedal, že na východe nič nie je. Nikde ani nohy. Keď sa konečne na ulici objavil starší pán, skúsil som ho osloviť. Len mávol rukou, že mám dať pokoj. Bobríka mlčanlivosti držia podľa dohody aj súčasní poslanci. Vraj stačilo. Dobre.

Z videa z prvého zasadnutia zastupiteľstva sršala pedagogická diktatúra pani starostky, ktorá vládne vo Fekišovciach už štvrté volebné obdobie po sebe. Na záberoch neplánovane urobila z poslancov hlupákov a zo seba príšernú ženskú. Spolu s poslancami si chcela na úvod vážneho zastupiteľstva zanôtiť štátnu hymnu. Poslanci pohoreli...

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Populárne články
Veronika Remišová: Ministerka pre investície a rozvoj

Veronike Remišovej hekli počítač aj telefón: Na záškodnícke akcie je vraj zvyknutá

Život dobrodružného námorníka na pustom ostrove bol prvé mesiace ťažký.

Skutočný Robinson: Vyriekol želanie, ktoré sa mu splnilo, a strávil štyri roky osamote

Paris Hilton

Veľký trapas PARIS HILTON: Čím si rozhnevala priateľov?

Ilustračná snímka

Tak na toto nie sme zvyknutí: Prezidentka prekvapila nezvyčajným outfitom

Megaluxusná loď vyráža dych.

Nehorázny luxus a kopa iných bizarností. Fúúú... Tak TOTO ste ešte nevideli

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia