Mal iba 24 rokov a bol odvážny aj za dvoch ľudí.

Ako informuje CC, Američan Joshua Jones z Tennessee sa pridal k Ukrajine, aby spoločne bojovali proti ruským okupantom. Získal dokonca aj prezývku "taktický Ježiš" pre jeho vzhľad a silnú vieru v Boha. Žiaľ, o svoj život prišiel ešte v auguste a jeho tela sa zmocnilo Rusko. Pozostatky našli v Doneckej ľudovej republike, no už ich má konečne Ukrajina.

Presun tela zosnulého zasiahol aj jeho rodičov. Pre Misty Gossett, matka Jonesa, to znamená úplne všetko. "Som hrdá na charakter môjho syna. Bol obetavý, keď riskoval svoj život pre krajinu, s ktorou nemáme vôbec žiadne spojenie," uviedla mama. Akokoľvek sa snažili, nevedeli mu to vyhovoriť. Bol odhodlaný.

Presun ale nebol tak jednoduchý. Uskutočnil sa v Záporožskej oblasti, ktorá je pod kontrolou ruských okupantov. Ukrajinská a ruská strana sa dokonca dohodli na dvojhodinovom prímerí, aby mohli presunúť telo mŕtveho Jonesa v rámci výmeny zajatcov. Hoci sa jeho najbližším teraz uľavilo, vedia, že už sa nikdy nevráti. Napriek tomu sú na neho neuveriteľne hrdí. Pozostatky majú teraz smerovať do USA, kde ho budú môcť najbližší pochovať.

"Joshua, bol to vojak, bol to rodený vojak," povedala jeho mama pre CNN. Tri dni pred smrťou jej dokonca poslal fotku, ako aktuálne vyzerá. Mal dlhé vlasy a ešte dlhšiu bradu. Žartovali spolu, či nie sú otvorené žiadne holičstvá. Keby len vedela, že je to poslednýkrát, čo komunikuje so svojím synom...

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia