Záchranári zo Záchrannej služby Rýchlej lekárskej pomoci (ZSS RLP) v Senci nedávno pomáhali mužovi, ktorý zišiel autom z cesty a čelne vrazil do stromu. Do auta mu totiž počas jazdy cez otvorené okno vletel sršeň. Pozrite sa, ako to dopadlo!

Bodnutie hmyzu počas jazdy môže byť pre vodiča naozaj nebezpečné. Pre muža, ktorému nedávno pomáhali záchranári zo ZSS RLP Senec, mohol byť útok sršňa osudný.  "Mnohí šoféri si neuvedomujú, že cez pootvorené okienko im môže dnu vletieť včela alebo sršeň.   Presne to sa stalo vodičovi, ktorého sme ošetrovali. Sršeň ho poštípal do ľavého pleca a on na prudkú nečakanú bolesť reagoval tak, že strhol volant a čelne narazil do stromu. Následky mohli byť fatálne, čo sa našťastie nestalo. Muž si však vážne poranil dolnú končatinu, ktorú sme zafixovali trakčnou dlhou a transportovali do nemocnice," hovorí primárka ZSS RLP Senec a vedúca Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti FOaZOŠ, Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, MUDr. Táňa Bulíková.

Podľa záchranárov si teda počas jazdy treba dávať nielen na to, čo sa deje na ceste. Všímať si treba aj to, či nám do vnútra auta pri vetraní nevletel nebezpečný votrelec.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Európskeho parlamentu zvolená za stranu Sloboda a Solidarita, členka frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov.

TOTO by sme nečakali: LUCIA ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ radikálne zmenila účes! (FOTO)

Vynikal vo viacerých oblastiach, no napokon vyhralo divadlo.

Džentlmen FRANTIŠEK KOVÁR: Kolegyne o ňom tvrdia, že patrí k najúctivejším mužom v súbore

Ilustračná snímka

Hnev voči bratovi mi nedovolil sa sním rozlúčiť. On však nezavrel oči, kým som mu neodpustil...

Dcéra Cindy Crawford, modelka Kaia Gerber.

Radšej veselé ozdoby: Dcéra CINDY CRAWFORD zvolila na nechty poriadny gýč!

VOJTĚCH (VOJTA) KOTEK, herec

Prišiel o skvelú pracovnú príležitosť: Herec VOJTA KOTEK skončil v nemocnici

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia