Diváci si budú musieť zvyknúť na nový vizuál Markízy. Tá totiž pristúpila ku grafickej zmene všetkých svojich televízií. Čo hovoríte na zmenu?

Televízie Markíza, Dajto a Doma sa v novom šate predstavili v stredajšom Teleráne. Okrem modernejších log prešli refrešom aj jingle a grafika. "Predzvesťou týchto zmien bol štart najmladšej stanice Markíza KRIMI, ktorá sa v novej vizuálnej identite odprezentovala v júni 2022 ako prvá," informuje televízia s tým, že symbol „M“ sa stal jednotiacim prvkom ako súčasť log a grafických vizuálov naprieč všetkými stanicami skupiny Markíza. "Podobne, ako v prípade Markíza KRIMI, sa tak vďaka novým logám už aj televízie Doma a Dajto budú jasne hlásiť k svojej príslušnosti v markizáckej rodine."

Generálny riaditeľ TV Markíza Matthias Settele pri výmene loga na budove televízie
Zdroj: TV Markíza

„Logo si muselo zachovať existujúce dedičstvo značky, zostať rozpoznateľné a fungovať na viacerých platformách. Na dosiahnutie tohto cieľa bolo logo TV Markíza zjednodušené, aby sa zvýšila jeho funkčnosť. Teraz sa ľahšie používa a ikonickému ‚M‘ sa dostalo oveľa väčšieho významu,“ vysvetlila pre web Markízy Jana Vavreková, vedúca kreatívneho oddelenia v rámci Centra marketingu skupiny Markíza.

TAKTO VYZERAJÚ NOVÉ LOGÁ! FOTO V GALÉRII...
Diskusia