Počas svojej 50-ročnej kariéry vyriekla stovky predpovedí, napríklad aj o potopení lode Kursk v roku 2000. Milióny jej nasledovníkov veria, že mala paranormálne schopnosti vrátane telepatie či schopnosti komunikovať s mimozemšťanmi.

Bulharská veštkyňa Baba Vanga († 85) "videla" mnohé prírodné katastrofy a varovala pred konfliktami skôr, ako sa stali. Zomrela v polovici 90. rokov, no ešte predtým stihla naznačiť, čo môžeme očakávať v budúcnosti. Nielen preto sa stala známou ako "Nostradamus z Balkánu". Teraz sa predpokladá, že predpovedala, ako Vladimir Putin a Rusko ovládnu svet, uvádza Mirror.

Na stretnutí so spisovateľom Valentinom Sidorovom Vanga v roku 1979 podľa BirminghamLive povedala: "Všetko sa roztopí, akoby ľad, len jedno zostane nedotknuté - Vladimírova sláva, sláva Ruska. Príliš veľa sa mu prinieslo v obeť. Nikto nemôže Rusko zastaviť. Všetko sa mu odstráni z cesty a nielenže sa udrží, ale stane sa aj pánom sveta." Pred svojou smrťou Vanga opäť predpovedala Rusku slávnu budúcnosť, uviedol denník Daily Post. Podľa jasnovidky bude Rusko jedinou svetovou superveľmocou. Vyslovila tiež mrazivé proroctvo o použití jadrových zbraní a 3. svetovej vojne.

Baba Vanga - rodným menom Vangelija Pandeva Dimitrova - Gušterova - oslepla po tom, ako ju v detstve zachytilo podivné tornádo, a verila, že má schopnosť predvídať budúcnosť. Počas svojej 50-ročnej kariéry mala predpovedať stovky vecí. Preslávila sa po tom, ako v roku 2000 presne predvídala potopenie lode Kursk. Jej početné predpovede o svetových udalostiach a stave ľudstva sa stali neslávne známymi, vrátane tvrdení, že predpovedala vzostup ISIS a pád Dvojičiek. Odborníci medzitým vypočítali, že 68 percent jej proroctiev sa splnilo - oproti 85 percentám, ktoré tvrdili jej nasledovníci.

AKO TO VYZERÁ NA UKRAJINE, SI POZRITE TU...
Diskusia