V posledných rokoch sa začalo objavovať čoraz viac domov navrhnutých pre 3D tlačiareň. Nový dom vytvorený touto unikátnou technológiou vzniká aj v Taliansku, presnejšie na okraji Bologne.

Podoba týchto jedinečných domov bola takmer v každom prípade odlišná, pretože to záviselo od druhu technológie použitej na ich tlač, ako aj od samotného materiálu.

Tvorcovia dom nazvali Tecla, pričom bude celý postavený z hliny vytlačenej do tvaru kopca. Architektom tohto diela je Mario Cucinella, ktorý pomáhal aj pri vývoji technológie 3D tlačiarne použitej na tento projekt.

Tvorcovia sa domnievajú, že práve táto technológia by sa mohla v budúcnosti využívať čoraz častejšie a v čoraz väčšej miere. Dôvod je jasný: neopakovateľný dizajn domu „postaveného“ pomocou 3D tlačiarne je veľmi obtiažne napodobniť bežným stavebným postupom.

Dom Tecla pôsobí, akoby ho vytvorila príroda.
Dom Tecla pôsobí, akoby ho vytvorila príroda.
Zdroj: Mario Cucinella Architects

Dom Tecla začali tlačiť minulý mesiac na modulárnej tlačiarni 
Crane WASP, ktorá dokáže vytlačiť aj takýto zvláštny tvar domu z cementu alebo z biocementu. Dom, na ktorom sa pracuje, však bude vystavaný z hliny, ktorá sa nachádza na mieste stavby.

Na grafických snímkach vidíme, ako bude vyzerať. Vnútorný priestor má byť zakrivený a má pripomínať akési mravenisko s oknom v strešnej časti, cez ktoré bude prenikať svetlo. Stavbu by mali dokončiť začiatkom roka 2020.

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
Obrazy apokalypsy: V prešovskom paneláku to vyzerá ako po bombardovaní, byty sú zničené na nepoznanie, dom budú musieť zbúrať.

Podobnosť, z ktorej mrazí. Prešov zažil už druhý výbuch plynu s tragickými následkami

Táňa si zahrala jednu z hlavných postáv v romantickej vianočnej komédii Šťastný nový rok. Nakrúcanie pre ňu bolo rozprávkové najmä po vyčerpávajúcej práci na seriáli Bez vedomia z produkcie HBO.

Dojímavé vyznanie: Herečka Táňa Pauhofová o tom, čo miluje cez Vianoce

Martina sa odmietla zmieriť s tým, že na pracovnom trhu nie sú žiadaní skúsení ľudia.

Po štyridsiatke bez práce? Martina sa odmieta zmieriť s tým, že skúsení ľudia nie sú žiadaní

Phil Collins s bývalou manželkou Orianne.

Útrapy Phila Collinsa: Dlhý chorobopis a nadmerné pitie alkoholu

Ilustračné foto.Sponzorované

5 tipov ako sa vyhnúť predvianočnému stresu

Pepek námorník

Mal Pepek námorník veľké svaly vďaka špenátu?

Zobraziť viac
Diskusia