Zaujímavosti

Fantastické seniorky: Tieto babky sa svojím jedinečným štýlom chvália na sociálnych sieťach

17.7. 2015 2:00
Diskusia ()
Štýlové starenky majú svoje kontá na sociálnych
Štýlové starenky majú svoje kontá na sociálnych
Zdroj: Instagram
Zaujímavosti

Fantastické seniorky: Tieto babky sa svojím jedinečným štýlom chvália na sociálnych sieťach

17.7. 2015 2:00
Diskusia ()
Štýlové starenky majú svoje kontá na sociálnych
Štýlové starenky majú svoje kontá na sociálnych
Zdroj: Instagram

Sociálne siete vonkoncom nie sú len doménou mladých ľudí. Aj staršia generácia má čo povedať, potvrdzuje to originalita týchto výnimočných žien.

Senior Style Bible je v skutočnosti 79-ročná Dorrie Jacobson. V minulosti bola playmate pre Playboy, živila sa tiež ako modelka, štylistka a vizážistka. Na svojom konte zverejňuje najmä štýlové kombinácie oblečenia a doplnkov a je vidieť, že aj starenky sa môžu obliekať trendy.

Mis Papelicos je španielska milovníčka bodiek, kvetinových vzorov a žiarivých farebných kombinácií. V skutočnosti ide o bývalú učiteľku, ktorá si konto založila na dôchodku a keďže jej štýl je skutočne veľmi svojský, dnes má niekoľko tisíc nasledovníkov.

#polkadots #layers #ootd #artistadelaropa #attireartist #curvyblogger #agelessfashion #fashionbloggers

Fotka uverejnená používateľom Mis Papelicos (@mispapelicos),Okt 1, 2014 o 3:54 PDT

Style Crone, v preklade štýlová starena, je v civile 71-ročná Judith. Kedysi pracovala ako sestrička na psychiatrii a každý deň nosievala predpísanú uniformu. Vždy sa rada pekne obliekala a po odchode na penziu móde doslova prepadla. Okrem svojho konta na sociálnej sieti má aj blog, kde radí, čo s čím kombinovať a ako.

Namaste. #yoga #mindfulness #millinery #fashionafter50 #fashionoverseventy

Fotka uverejnená používateľom Style Crone (@stylecrone),Nov 26, 2014 o 10:52 PST

Pod instagramovým kontom Advanced Style sa skrýva Ari Seth Cohen. Ide o pouličného fotografa, ktorý rád fotí staršie dámy a pánov. Keďže veľa cestuje, nemá núdzu o nových modelov a modelky. Prostredníctvom jeho fotografií, ktoré naozaj vznikajú spontánne na ulici, sa človek dozvedá, koľko trendy ľudí je medzi staršou generáciou.

Elsa Martinelli

Fotka uverejnená používateľom Ari Seth Cohen (@advancedstyle),Júl 11, 2015 o 9:02 PDT

Tsiporah Salamon patrí medzi skutočne štýlové paničky. Živila sa a príležitostne ešte stále živí ako modelka, módna konzultantka a herečka. Zároveň je múzou fotografa New York Times Billa Cunninghama. Na jej instagramové konto sa určite mrknite, je očarujúce.

Photo by @melodiejeng #color for a rainy day!

Fotka uverejnená používateľom Tziporah Salamon (@tziporahsalamon),Nov 17, 2014 o 5:59 PST

Ďalšou zaujímavou postavičkou je Icon Accidental. Keďže tvár si zakaždým maskuje rozmernými slnečnými okuliarmi, identita tejto modelky je neznáma. Okrem fotiek na Instagrame píše aj vlastný blog pre ženy, "ktoré nie sú slávne ani celebrity, ale sú bystré, kreatívne a módne vizionárky. A čo je najdôležitejšie, plne akceptujú to, kým sú." V preklade náhodná ikona miluje japonského návrhára Yohjiho Yamamota.

Please read my new blog post! Thanks for all the comments and likes#accidentalicon #pjharvey #fashionblogger #advancedstyle #isseymiyake

Fotka uverejnená používateľom Accidental Icon (@iconaccidental),Dec 9, 2014 o 8:28 PST

Lesley Has Many Hats znamená Lesley má veľa klobúkov. Lesley však nemá len klobúky, ale je tiež kráľovnou čiapok, šatiek, turbanov a tuník. Na jej instagrame sa mlžete inšpirovať, ako sa si ich uviazať, obliecť, skrátka, byť in a jedinečná.

Diskusia