Zaujímavosti

Toto je ideálny vek, v ktorom vaše zdravie ocení kúpele

PR článok
PR článok
11.8. 2020 0:01
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Ensana Health Spa Hotels
Zaujímavosti

Toto je ideálny vek, v ktorom vaše zdravie ocení kúpele

PR článok
PR článok
11.8. 2020 0:01
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Ensana Health Spa Hotels

Zvyknete jesť, aby ste neboli hladní a spať, aby ste vládali byť bdelými. Je pre vás rovnako prirodzené starať sa o zdravie svojho tela a mysle, aby ste predišli chorobe?

V dobe prirýchlych nárokov sa často ocitáme v kolobehu plnenia úloh, prianí a očakávaní okolia. Niekedy až natoľko, že zabudneme na to najdôležitejšie, naše zdravie. Aby sme to všetko zvládali ľavou-zadnou čo najdlhšie, musíme to hlavne vydržať. Preto neexistuje iná odpoveď na to, kedy sa začať starať o duševnú a fyzickú pohodu, než hneď teraz. Nečakajte na pokročilý vek a na to, keď nebudete mať inú možnosť než tráviť hodiny v čakárňach ordinácií. Zaraďte starostlivosť o svoje zdravie do každodenného programu už dnes a v tomto veku, nech je akýkoľvek.

Recept na trvácne zdravie: kúpele aj bez receptu
Ako pri liečbe, tak aj pri prevencii zdravotných problémov je nevyhnutný komplexný prístup. Slovensko sa ako jedna z mála krajín sveta pýši dlhoročnou kúpeľnou tradíciou, ktorá v harmonickom pomere kombinuje odborný dohľad lekára, fyzioterapeuta, maséra a iných odborníkov s využitím prírodných liečebných zdrojov. Napriek závideniahodnému balíčku pozitív bolo donedávna slovenské kúpeľníctvo spájané iba z najzrelším vekom a vyslovene liečebnými pobytmi. V posledných rokoch si k nemu aj bez lekárskeho predpisu nachádza cestu stále viac a viac mladých ľudí.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Ensana Health Spa Hotels

Podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií za posledných 10 rokov stúpol počet odliečených pacientov v kúpeľoch o viac ako 30 %, pričom sa o to najviac pričinili tí, ktorí si pobyt „naordinovali“ sami. Najčastejšie vyhľadávali kúpeľnú starostlivosť pre ochorenia pohybového ústrojenstva, na ktoré sa špecializuje prostredie kúpeľnej siete Ensana na vychýrenom piešťanskom Kúpeľnom ostrove.

Regeneráciu a relax vyžaduje stále viac mladých ľudí
Podľa medicínskeho riaditeľa kúpeľov Ensana, MUDr. Borisa Bánovského, sa pozorovateľne zhoršuje situácia najmä s bolesťami chrbtice. „Najčastejšie sa vyskytujú v strednom a vyššom veku, alarmujúce však je, že čoraz častejšie ich pozorujeme už u detí alebo mladých ľudí v 20-tich či 30-tich rokoch. Súvisí to najmä s konzumným a pasívnym spôsobom života, ktorý nie je kompenzovaný žiadnou alebo len minimálnou pohybovou aktivitou, často sprevádzanou nesprávnymi pohybovými vzormi a stereotypmi,“ vysvetľuje MUDr. Bánovský. Pohodlne sedavé zamestnania si berú svoju daň v podobe bolesti v čoraz nižšom veku, našťastie ju však vieme včas ovplyvniť. Nezameniteľným plusom kúpeľnej liečby je to, že ku každému pacientovi pristupuje celý tím odborníkov individuálne, takže liečba a najmä prevencia ďalšej bolesti je „ušitá na mieru“.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Ensana Health Spa Hotels

„Kúpeľná liečba je ako puzzle, všetky elementy do seba musia zapadať,“ zhŕňa MUDr. Bánovský. Na piešťanskom Kúpeľnom ostrove do tohto puzzle jednoznačne patrí aj atmosféra, ktorú vytvára nádherná architektúra hotelov a kúpeľných domov, všadeprítomné umenie, upravené záhrady a vynikajúce gastronomické zážitky. Ideálny čas a vek, kedy to všetko zažiť? Teraz a bez ohľadu na vek.

Všetko o vysnívanom oddychu na Kúpeľnom ostrove nájdete na webovej stránke spoločnosti Ensana.

Poslať emailom
Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Prinášame pondelkovú dávku humoru :) Zasmejte sa so Životom

Miroslav Žbirka

Fúúú... Tak to chce odvahu! MEKY ŽBIRKA poriadne riskuje

Ilustračné foto.Sponzorované

Nástraha pre začiatočníkov v pohybe? Tutoriály na internete

Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.