Tatiana sa už vo svojich 14 rokoch preslávila ako matematický génius. Teraz prezradila rodičom recept, ako spraviť z ich dieťaťa "chodiacu kalkulačku".

Ako informuje Daily mail, bývala šampiónka v matematike Tatiana Devendranath (29) z Melbourne sama nepochádza z rodiny matematikov, no zdá sa, že ona je priam geniálna. Tentokrát prezradila svetu svoju cennú radu, ako to docieliť aj u iných detí. Je šanca, že rodičia nebudú až tak nadšení.

Je to vlastne jednoduché - treba tráviť viac času pred obrazovkami. Podľa nej vďaka tomu deti získajú poznatky o matematike a prírodných vedách. Ona sama hrala ako malá množstvo videohier, počas víkendu sa im venovala aj cez osem hodín. Hrávala ich s rodinou alebo aj sama. „Od troch rokov som mohla hrať videohry, kedy som len chcela,“ povedala pre Daily Mail. Išlo však o vzdelávacie hry, vďaka ktorým sa aj naučila čítať. Iná vec bola, keď našla matematické hry (Mathletics). To bola láska na prvý pohľad.

Podarilo sa jej dosiahnuť osobný rekord, a to odpovedanie na 105 matematických otázok za 60 sekúnd. Odvtedy ju nikto neprekonal. Rodičom taktiež odkazuje, že aj Minecraft môže byť pre deti užitočný.

Tatiana sa po pracovnej stránke venuje dátam a analýzam, čiže je vo svojom nebi. V roku 2008 vyhrala súťaž Svetový deň matematiky a ešte predtým bola päťnásobnou austrálskou šampiónkou.

Diskusia