Prestížna turecká dizajnérska spoločnosť predstavila prototyp luxusnej jachty. Na pohon využije okrem dvoch motorov i princíp plachtenia v podobe „šarkana“.

Spoločnosť Red Yacht Design, ktorá sídli v tureckom Istanbule, prototypom elegantnej a luxusnej jachty uchvátila nielen konkurenčné spoločnosti, ale aj širokú verejnosť. Tím architektov vytvoril návrh jachty na mieru pre zákazníka, ktorý chce vlastniť plavidlo inšpirované prírodou a morom. Cieľom je, aby vzbudzovalo dojem, že patrí k moru. Exteriér jachty teda farebne i svetelne prispôsobili požiadavkám klienta.

Na streche tejto viacposchodovej jachty sa nachádza špeciálne navrhnutý stožiar, ktorý slúži na navigáciu. Osvetlenie i farebné varianty exteriéru lode majú pripomínať život v mori a morské živočíchy. Trup navrhli tak, aby znížil odpor vzduchu a aby odolával drsným morským podmienkam. Je zakončený časťou, ktorá je primerane ostrá na to, aby jachta zdolala búrlivé vlny. Inovatívny prvok je okrem hladkého trupu aj „šarkan“, ktorý bude jachtu Ice Kite spoločne s dvomi dieselovými motormi poháňať.

Plachta nad loďou bude zaberať plochu 160 štvorcových metrov. Samotná loď bude mať dĺžku asi 64 metrov a bude vybavená všetkým, čo majiteľovi a hosťom spríjemní plavbu. Vyrobia ju prevažne z hliníka a uhlíka. Vonkajšia plocha bude majiteľovi slúžiť na oddych. Súčasťou bude plavecký bazén a, samozrejme, komfortné plážové ležadlá pre hostí.

˃˃˃ Fotografie jachty nájdete v galérii. ˂˂˂

Druhý koniec vonkajšej plochy bude tvoriť pristávacia plocha pre vrtuľník, bude svetelne i dizajnovo prispôsobená na spontánne a letmé pristátia. Nechýbajú schodíky priamo do mora pre nadšencov radovánok vo vode a súčasťou hlavnej paluby bude bar na príjemné prežitie chvíľ s priateľmi a rodinou. Dizajnérska spoločnosť túto jachtu odporúča na výlety rodinám s deťmi.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Ilustračná snímka

Gröhling nemal na tlačovke rúško. Matovič sa s ním nebabre: Žiada najvyššiu pokutu!

Jonáš nakrútil video o priebehu choroby, aby ľuďom vysvetlil, čo sa s ním počas nej deje.

Útoky počas karantény: Nakazený Jonáš opísal desivé správanie agresívnych ľudí

Lídri hnutí a strán sa dohodli na zložení vlády. Čakajú ich ťažké časy. Je však dôležité, aby dokázali vládnuť celé funkčné obdobie a splniť svoje sľuby.

Aké šance má vláda? Politológovia opísali plusy a mínusy nových ministrov

ZIKA ASCHER nad návrhmi látok v roku 1946.

Tvorili pre Alžbetu II. či princeznú Dianu: Ascherovci do textilného biznisu zlákali aj Picassa

Prechádzka na čerstvom vzduchu robí zázraky.

Prebuďte sa zo zimného spánku: Za Jarnou únavou je nedostatok vitamínov

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia