Federácia medzinárodných zamestnávateľov (FedFEE) so sídlom v Londýne, vydala štatistiku, ktorá porovnáva počet úmrtí na koronavírus s počtom úmrtí z iných príčin vo svete. Svet sa nezastavil, ľudia žijú a umierajú.
Inštitúcia sídli v Londýne a hoci sa jej pohľad na problematiku boja s vírusom môže zdať kontroverzný, je zaujímavé pozrieť sa na čísla, ktoré prináša. Počas 90 dní, keď vírus infikoval populáciu v Číne a postupne sa rozšíril vo zvyšku sveta, dosiahol počet následných úmrtí viac ako 10 000 ľudí.
- Za tento čas celkovo zomrelo vo svete 13,68 milióna ľudí.
- Z toho na podvýživu zomrelo 775 tisíc detí.
- Počet úmrtí v dôsledku dopravných nehôd bol 315 000.
- Na chrípku zomrelo vo svete 125 000 ľudí.
- Počet vrážd bol 110 000.
- Počet úmrtí na neúmyselnú otravu len v USA bol 16 200.
- Počet úmrtí spôsobených hadím uhryznutím v Indii bol 2 750.
Podľa Robina Chatera, generálneho tajomníka Federácie medzinárodných zamestnávateľov (FedEE) nekompetentné vlády jednotlivých veľkých krajín robia kroky proti vírusu neskoro a neorganizovane a to spôsobuje obrovské finančné straty.
"Pomoc Číne začiatkom januára 2020 by nepochybne vážne obmedzila globálne šírenie vírusu. Keby tie isté zdroje venované COVID-19 smerovali do detskej podvýživy, potom by počet zachránených životov predstavoval vyše 500 000. Je to obrovská morálna dilema a je to na zodpovednosti každého politika v rozvinutých fungujúcich krajinách s vyspelou ekonomikou. Všetci mimo tretieho sveta sa obávajú COVID 19 a zatiaľ v treťom svete deti v obrovských počtoch zomierajú od hladu."