Nočná mora pre každého majiteľa domáceho zvieraťa. Border kólia menom Rosie sa stratila. Majiteľ však nemusel dlho zúfať. Má veľmi inteligentného psa.

Bol krásny deň a Rosie (10), ktorá je okrem iného záchranársky pes, išla na každodennú prechádzku so svojím majiteľom Stevom Harperom (68) do parku Southfields v Loughborough. Avšak veľmi ju vystrašil ohňostroj a utiekla. Informuje Lad Bible.

Zronený majiteľ po nej začal okamžite pátrať, ale Rosie ho opäť presvedčila o svojej inteligencii. Keď sa zľakla ohňostroja, zaliezla pod živý plot a utiekla niekam ďalej. Incident sa ale vyriešil veľmi rýchlo. Šikovná Rosie si to namierila na policajnú stanicu v Loughboroughu. Kamera zachytila, ako vošla do čakárne. Policajti ju následne začali upokojovať, dali jej vodu a kontaktovali jej majiteľov.

"Steve bol naštvaný, myslel si, že ju stratil. Hľadal, ale nevidel ju. Zavolala polícia a spýtala sa, či máme čiernobielu kóliu a že sa prihlásila," povedala Julie, manželka Steva. Teraz je Rosie znova doma šťastná so svojimi najbližšími.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia