Celé týždne bol stratený na mori a čakal na pomoc. Jeho príbeh obletel celý svet a preživší muž sa dočkal obrovského daru.

Elvis François (47) sa ešte v decembri 2022 nečakane ocitol na mori. Na ostrove Svätý Martin akurát opravoval svoju loď, no vlny ho odniesli na široké more. Netušil, kde je, ani ako sa vrátiť späť. Na trup lode vyryl nápis "pomoc" a čakal. Boli to náročné dni. Na lodi mal pri sebe iba kečup značky Heinz, cesnakový prášok a ďalšie koreniny. Podarilo sa mu prežiť práve vďaka kečupu. Dával si ho trikrát denne. Vydržal tak 24 dní na mori.

Celosvetovo známa firma Heinz bola očarená týmto príbehom a rozhodla sa vyhľadať námorníka Elvisa. Chceli mu kúpiť novú loď, ale čo sa medzitým nestalo? Muž sa znova stratil. Firma kvôli tomu rozbehla kampaň na sociálnych sieťach s hashtagom #FindtheKetchupBoatGuy (Nájdite kečupového muža z lode).

Elvis v tom čase nemal ani telefón. Vypátralo ho však na Dominikánskej republike lokálne médium Emo News. Vďaka tomu sa s ním Heinz spojil a oznámil mu veľkú novinku. Dostane od nich loď s navigačnou technológiou, aby sa už nezopakovali takéto hororové situácie.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia