Úplné šialenstvo. Celá Čína zostala pobúrená po tom, čo sa úradníci v meste Guangzhou vlámali domov k nakazeným. Týmto zvláštnym spôsobom chceli vyhľadať osoby, s ktorými bol chorý človek v kontakte.

Ako informuje The Guardian, úrady v Číne sa len málokedy ospravedlnia za svoje konanie, no teraz si sami uvedomujú, že prekročili všetky medze.

Táto krajina je známa svojimi tvrdými opatreniami proti pandémii COVID-19. Ak sa človek nakazí, smeruje do karanténneho hotela. Úrady sa taktiež snažia zmapovať to, s akými osobami bol nakazený v kontakte. Lenže z toho, čo sa stalo v meste Guangzhou, vám padne sánka.

Šialená kontrola

Úradní pracovníci sa vlámali do 84 bytov v okrese Liwan v meste Guangzhou. Týmto spôsobom sa snažili nájsť blízke osoby, ktoré boli v kontakte s chorým. Predpokladali, že sa skrývali vnútri a chceli vydezinfikovať priestory.

Vláda okresu Liwan sa za toto nepochopiteľné konanie ospravedlnila a sama to označila za násilné správanie. Podľa Global Times dostali už majitelia bytov nové zámky. Okrem toho sa začalo vyšetrovanie a „zodpovední ľudia budú prísne potrestaní".

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia