Basketbalová hviezda WNBA Brittney Grinerová (31) už pozná svoj trest. Právnici skonštatovali, že ruský súd ju rozhodne nešetril...

Ruský súd dal Brittney Grinerová za pašovanie drog deväť rokov väzenia. Jej právnici povedali pre magazín People, že zrejme podajú odvolanie a očakávajú aj možnú výmenu väzňov.

„Sme veľmi sklamaní a veľmi rozrušení týmto verdiktom,“ povedala Maria Blagovolina, partnerka spoločnosti Rybalkin Gortsunyan Dyakin and Partners. Vytkla najmä to, že tresty ohľadom tejto záležitosti nie sú až také prísne. "Zvyčajne je to päť a pol alebo šesť rokov. Takže deväť rokov, to je dosť nezvyčajné a je to v rozpore s existujúcou súdnou praxou v Rusku," vysvetlila so značným sklamaním. Američanka má okrem toho zaplatiť pokutu vo výške jeden milión rubľov (približne 16 000 eur).

Právnický tím basketbalovej hviezdy má teraz 10 dní na to, aby podali odvolanie. Momentálne zvažujú, či sa im to vôbec oplatí. Blagovolina ale tvrdí, že by mali využiť každú zákonnú príležitosť, ktorá je k dispozícii.

Pokračovanie na ďalšej strane. Dôjde k výmene väzňov? Toto sú požiadavky Ruska!

Diskusia