Taliansky premiér Giuseppe Conte (56) sa aj vďaka koronavírusu stal veľmi populárnym. No nielen, čo sa týka žien, ako nový model mužnosti ho vidia i muži.

Kbráne, pred ktorou napriek horúčave už niekoľko hodín stoja davy žien, prichádza auto. Zastaví, otvoria sa dvere a z nich vystúpi muž. V hlúčiku to zašumí, počuť výkriky: „Je to on! Ježišmária, aký je úžasný! Ja to neprežijem, ja odpadnem!“ Ak ste si práve pomysleli, že ide o svetoznámu rockovú hviezdu, ste úplne vedľa. Z vozidla vystúpil taliansky premiér Giuseppe Conte.

Premiérom náhodou

Tento právnik a profesor (56) sa k politike dostal neplánovane. V roku 2013 ho Hnutie piatich hviezd oslovilo, aby sa stal členom vedenia správneho súdnictva. Keďže ich nevolil, nemal na to chuť, ale presvedčilo ho, že chceli všade dosadiť kompetentných ľudí. No a keď sa v roku 2018 po voľbách rozhodli spojiť sily dve najsilnejšie strany (Hnutie piatich hviezd a Liga) a hľadali neutrálneho premiéra, voľba padla na neho. V úvodnom prejave sľúbil, že bude advokátom talianskeho ľudu.

FOTOGRAFIE MILÁČIKA ŽIEN NÁJDETE V GALÉRII

Keďže sa v médiách veľmi nepretŕčal, zdalo sa, že je len bábkou v rukách svojich vicepremiérov, predsedov Hnutia piatich hviezd a Ligy. Spojenectvo však vydržalo iba rok, potom sa Matteo Salvini z Ligy pokúsil vyvolať predčasné voľby, no hnutie napokon dokázalo poskladať vládu s inými a Conte ostal premiérom. Pôsobil ako slušný, vzdelaný, inteligentný muž – nič viac, ale ani nič menej. Politické hry ho nezaujímali, nikdy sa k nim nevyjadroval, a keď ho raz ľudia na ulici žiadali, aby Salviniho zničil, vyjadril sa, že nie je vo vláde, aby niečo ničil, ale aby niečo vybudoval. Ženy si už vtedy všimli jeho neposednú ofinu, jamky na lícach, zastretý hlas, šarm a dokonalú eleganciu (bez náprsnej vreckovky ani krok), no to najlepšie ešte len malo prísť.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Hana Maciuchová

Odišla hviezda Nemocnice na okraji mesta HANA MACIUCHOVÁ (†75): Čo jej vzalo život?

Právoplatne odsúdení majú humánnejšie podmienky vo väzení, ako tí, ktorí ešte len čakajú na rozhodnutie súdu napríklad v kolúznej väzbe.

Peklo kolúznej väzby: Medzi obvinenými sú aj nevinní poznačení tvrdým režimom

Po návrate z africkej farmy sa pustila do písania (portrét z jej pracovne).

Spomienky na Afriku: Karen Blixenová napísala jednu z najznámejších kníh o čiernom kontinente

Meghan Markle

Expert na kráľovský dvor varuje: Prečo HARRY A MEGHAN nemajú šancu na úspech?

Každú menšiu poruchu stroja opraví na mieste.

NAJLEPŠÍ TRAKTORISTA ČSR si zaspomínal na svoju plácu: Rok služby za metrák zemiakov!

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia