Britský veterán Tom Moore, ktorý vďaka originálnej kampani vyzbieral pre štátny zdravotnícky systém NHS viac ako 28 miliónov libier (zhruba 32 miliónov eur), vo štvrtok oslávil svoje sté narodeniny. Informujú o tom britské médiá.

Veterán druhej svetovej vojny v hodnosti kapitána bol pri tejto príležitosti menovaný za čestného plukovníka. Moore, ktorý narodeniny oslavoval u seba doma s najbližšou rodinou, dostal z celého Spojeného kráľovstva desaťtisíce narodeninových pohľadníc. Blahoželala mu aj britská kráľovná Alžbeta II., jeho "hrdinské úsilie" ocenil i premiér Boris Johnson.

Súčasťou osláv bol aj prelet letky historických lietadiel britského Kráľovského letectva (RAF). Tom Mor označil svoje sté narodeniny za "výnimočné" - najmä pri takom veľkom množstve gratulantov.

˃˃˃ FOTOGRAFIE MILÁČIKA BRITÁNIE NÁJDETE V GALÉRII. ˂˂˂

Moorea v priebehu niekoľkých dní spoznalo celé Spojené kráľovstvo. Rozhodol sa totiž splniť výzvu, vďaka ktorej vyzbieral pre zdravotnícky personál v prvej línii milióny libier. Cieľom výzvy bolo do dňa svojich 100. narodenín stokrát prejsť svoju 25 metrov dlhú záhradu s pomocou chodúľky, ktorá ho podopiera pri kráčaní. Podarilo sa mu to 16. apríla.

Mooreovi vyjadrili podporu a obdiv mnohé britské osobnosti vrátane princa Williama, ktorý povedal, že sa preňho stal "absolútnou legendou". V snahe pokračovať vo svojom úsilí Moore neskôr znovu naspieval aj s ďalšími umelcami verziu známej piesne You'll Never Walk Alone, ktorá sa dostala na prvé miesto v rebríčku UK Singles Chart. Stal sa tak najstarším človekom, ktorý sa umiestnil na vrchole tejto hitparády.

˃˃˃ FOTOGRAFIE MILÁČIKA BRITÁNIE NÁJDETE V GALÉRII. ˂˂˂

 

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Markizáčka Danica Nejedlá s manželom Alexandrom.

Danica Nejedlá bude mať manžela opäť doma: Na lukratívnom mieste sa dlho neohrial

K2, druhá najvyššia hora sveta

Majestátna K2 je jedinou z osemtisícoviek, na ktorú nikto nikdy nevyliezol počas zimnej sezóny

Historická súprava začala tohtoročnú sezónu 8. mája

Chcel zachraňovať hrady, namiesto toho deťom zachránil historickú úzkokoľajku

Dominika Gottová

Dominika Gottová prezradila rodinné tajomstvo: Mama ju v detstve odložila na viac ako rok!

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Aj peňaženka spôsobuje ischias. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia