Bývalý prezident USA Donald Trump v pondelok večer miestneho času oznámil, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) prehľadáva jeho floridské sídlo Mar-a-Lago.

Okolnosti domovej prehliadky neboli bezprostredne známe, uvádza agentúra AP s tým, že k tejto informácii sa dosiaľ nevyjadrilo FBI ani americké ministerstvo spravodlivosti. "Po (mojej) spolupráci s príslušnými vládnymi orgánmi nebola táto neohlásená razia v mojom dome potrebná ani vhodná," uviedol Trump vo vyhlásení, z ktorého cituje AP.

"Toto sú temné časy pre náš národ, keďže môj krásny domov Mar-A-Lago v Palm Beach na Floride je momentálne obliehaný, prepadnutý a obsadený veľkou skupinou agentov FBI," napísal americký exprezident na svojej sociálnej sieti Truth Social. Zásah ďalej označil za pochybenie zo strany vyšetrovateľov, justičného systému, ako aj za "útok radikálnych ľavicových demokratov", ktorí podľa jeho slov nechcú, aby v roku 2024 kandidoval za prezidenta.

Trump podľa stanice CNN na Floride v tom čase nebol. Exprezident médiám odmietol povedať, prečo jeho sídlo prehľadávali agenti FBI. Dodal len, že sa mu "dokonca vlámali aj do trezoru".

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia