Pápež František ponúkol do držby viacero športových predmetov, ktoré má v osobnom vlastníctve. Medzi nimi sa ocitol aj medializovaný bicykel, ktorý dostal od úspešného slovenského cyklistu.

Koncom januára 2018 sa Peter Sagan (30) zúčastnil na generálnej audiencii u pápeža Františka vo Vatikáne. Počas veľkolepej udalosti ho ešte sprevádzala manželka Katarína (32), syn Marlon (2,5) a mama Helena. Pri tejto príležitosti cyklista hlave katolíckej cirkvi daroval podpísaný dres majstra sveta a tiež inkriminovaný bicykel v pápežských farbách s nápisom Francesco. Zájazd do Ríma vtedy pre Sagana aj jeho rodinu organizovali sponzori tímu Bora-Hansgrohe Specialized a Volkswagen Italia.

Taliansky denník La Gazzetta dello Sport priniesol informáciu, že počas návštevy by mal pápež Saganovho syna pokrstiť. Túto správu neskôr prebrali viaceré zahraničné médiá, Slovensko nevynímajúc, no počas audiencie k samotnému krstu nedošlo. Cyklista neskôr špekulácie vyvrátil, keď povedal, že šlo o výmysel a žiaden krst sa ani konať nemal. Po dvoch rokoch od tohto stretnutia sa pápež František rozhodol jeden z Petrových hodnotných darov ponúknuť v rámci dražby „Pobežme spoločne“ určenej na pomoc nemocniciam v Bergame a Brescii, ktoré boli najviac zasiahnuté pandémiu koronavírusu v Taliansku.

„Som hrdý a nadšený, že pápež František chce dať bicykel, ktorý som mu daroval, na charitatívnu aukciu Pobežme spoločne, z ktorej výťažok pôjde do nemocníc Otca Giovanniho XXIII. v Bergame a Fondazione Poliambulanza v Brescii, ktoré boli v centre boja proti Covidu-19,“ vyjadril sa Sagan k pápežovmu činu s nadšením. Svätý otec zároveň do aukcie venoval aj ďalšie spomienkové predmety od svetoznámych športových velikánov, ako napríklad dres a kapitánsku pásku od legendy AS Rím Francesca Tottiho alebo plavky a klobúk od olympijskej šampiónky v plávaní Federiky Pellegriniovej.

„Skutočné hodnoty športu sú zvlášť dôležité, aby sa dalo čeliť tomuto ťažkému obdobiu pandémie a aby sme všetci lepšie zvládli opätovnú obnovu normálneho života,“ uviedol František pre médiá. Dražby spomínaných športových potrieb či dokonca tréningy a spoločné večere so svetovými športovcami prebiehajú aktuálne online prostredníctvom internetovej stránky. Každá aukcia trvá desať dní a po týždni vždy pribudne nová. O Saganov bicykel bol enormný záujem. Ide totiž o špecializovaný model značky Venge. Ten je nielenže prispôsobený pápežským farbám a argentínskej vlajke, ale aj jeho výška je nastavená presne na potreby pápeža. Mimoriadny zberateľský predmet samotný František navyše podpísal, čím sa stal ešte vzácnejším. Jeho draženie trvalo do 18. júna a šťastný dobrodinec zaň „vysolil“ úctyhodných 30-tisíc eur! To je v porovnaní s ďalšími stále prebiehajúcimi aukciami skutočne závratná suma.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
So sériou politických fejtónov Pod klobúkom končí. Nahradia ho mladší autori.

Inšpirácia pre seniorov: V čom staroba prekvapila ĽUBOMÍRA FELDEKA?

Spoločný záber s ARTHUROM ROSTRONOM, kapitánom lode Carpathia, ktorá prišla stroskotancom na pomoc.

Nepotopiteľná Molly: Milionárka riskovala život, aby zachránila chudákov z Titanicu

Boris Kollár

Kollár nepovolil zverejnenie konverzácie s transsexuálom. Kto je záhadná žena v mužskom tele?

Ilustračná snímka

Pravda o MEGHAN MARKLE: Bývalá herecká kolegyňa spomína, aká bola v skutočnosti

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia