Uznávaný doktor Anthony Fauci (81) bol pozitívny na COVID-19. Do svojej liečby zakomponoval známy liek Paxlovid a označil to za zaujímavú skúsenosť.

Liek od spoločnosti Pfizer predstavuje nádej v liečbe koronavírusu a dosahuje zaujímavé výsledky. Svoje o tom vie aj doktor Fauci, ktorý je riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby a hlavný lekársky poradca prezidenta Bidena. Okrem toho bol veľkým objektom záujmu aj pre antivaxerov.

Fauci sa nakazil koronavírusom a liečil sa Paxlovidom. Ako informuje CNN, s liekom sa v poslednom čase spája fenomén "rebound". Ide o to, že po jeho vysadení, sa človeku môžu vrátiť symptómy charakteristické pre covid a dokonca môže mať znova pozitívny výsledok testu.

"Asi pred dvoma týždňami som bol pozitívny, s veľmi minimálnymi príznakmi. Keď sa zvýšili, vzhľadom na môj vek, päť dní som užíval Paxlovid," povedal Fauci. S liekom bol veľmi spokojný, tvrdí, že vďaka nemu neskončil v nemocnici. Užíval ho 5 dní a krátko po vysadení bol negatívny.

Avšak na štvrtý deň od ukončenia liečby sa stala zaujímavá vec. Cítil sa zle, priam ešte horšie. Zistil, že opäť má COVID-19. "Bolo to niečo, o čom ľudia hovoria ako o Paxlovidovom odraze," povedal.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia