Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 9. septembra 2021

redakcia
redakcia
8.9. 2021 12:00
Diskusia ()
×
Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 9. septembra 2021

redakcia
redakcia
8.9. 2021 12:00
Diskusia ()
×

V čísle 36/2021 sa dozviete:

  • Nebezpečné infekcie v ústach: Ako si ochrániť zuby a na čo si dať pozor
  • Kráľovná o majetku mlčí: Panovníčka Alžbeta II. má veľa cností, napriek bohatstvu šetrí, kde sa len dá
  • Vyhrážky a ataky: Prezident záchranárov Majerský v politike končí, nemá to zmysel
  • Priznanie o očkovacej lotérii: Taký rozruch okolo relácie VERA WISTEROVÁ nečakala, úprimne prezradila svoje pocity
  • Tatranská záhada: Históriu stavby pripomínajúcej Stonehenge po rokoch objasnili
  • Strach z manželstva: Stano Dančiak sa nebál hovoriť o svojich láskach ani trápeniach
Odhodlaní

Je to zvláštna časť pospolitej spoločnosti, ktorej hlas zvyčajne niekoho zabolí. Ľudkovia s vyhraneným názorom, odhodlaní súdiť čokoľvek a kohokoľvek a neohrozene trvať na vlastnom presvedčení.

 

Popravde: Som v rozpakoch. Neviem, či sa ich mám báť, alebo sa z nich smiať. Môžu mi byť smiešni, ale z histórie je zrejmé, že práve z tejto časti národa boli v minulosti verbovaní napríklad radoví odhodlaní gardisti. Z mnohých sa časom stali radoví a odhodlaní komunisti a ktovie akí ...isti ešte.

 

Všetko vedia najlepšie a majú zaručené informácie o tom, ako sa svet spikol. Časť časti tejto spoločenskej vzorky je agresívna. Virtuálny priestor im prináša jedinečné uspokojenie, pretože sú zbabelci, fungujú pod falošnými profilmi. Bojím sa, že raz budú agresívni aj mimo tohto priestoru.

 

Potom je tu iná časť spoločnosti. Zvyčajne sú ...istom na smiech alebo ich dráždia. Napríklad prezident slovenských záchranárov František Majerský. Sám už dobre vie, že najviac striktných názorov majú tí, za ktorými prakticky nie je žiadna práca, iba reči. Záchranár nateraz mizne z politiky. Pritom sa snaží pochopiť ľudí. Zažil kopu nešťastia, videl trebárs, čo dokáže kovid, a rád by pochopil popieračov jeho nebezpečnosti. Za všetko, čo urobil, si vyslúžil akurát tak posmech, urážky a aj vyhrážky smrťou pre celú rodinu.

 

Dvojica odhodlaných rojkov to má o čosi ľahšie. Farmár Števo Barančík a bábkový komediant Laco Milko vyhrážky zatiaľ nezažili. No časť Slovače je presvedčená, že nemôžu byť v poriadku a niekomu môžu dokonca začať prekážať. No normálni nie sú, ale je radosť, že vôbec sú. Veď si prečítajte, skúste ich len tak pochopiť.

 

Vladimír Kampf, redaktor

Diskusia