Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 22. júla 2021

redakcia
redakcia
21.7. 2021 12:00
Diskusia ()
×
Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 22. júla 2021

redakcia
redakcia
21.7. 2021 12:00
Diskusia ()
×

V čísle 29/2021 sa dozviete:

  • Minister zdravotníctva: Aká bude naša jeseň a kde vidí problém?
  • Drsný odkaz neprajníkom: Spevák Otto Weiter sa rozhodol dať za minulosťou a trápením bodku
  • Život na zámku: Ako sa tieto celebrity dostali k luxusným nehnuteľnostiam?
  • Odišiel šťastný: Nenahraditeľný MILAN LASICA skonal na mieste, ktoré najviac miloval. Do poslednej chvíle bavil ľudí...   Maestro, ďakujeme!
  • Chýbajú im peniaze: Kráľovná láka turistov na piknik v záhrade Buckinghamského paláca
  • Nepoznajú prekážky: Vojtech s hendikepovaným synom na chrbte spoznávajú Slovensko
Mali dar ako nikto iný

„Nepátraj, čo bude potom, nehľaď na svet s nechuťou. Kto sa zmieril so životom, zmieri sa aj so smrťou,“ aj toto sú jedny z mnohých nezabudnuteľných slov nášho velikána Milana Lasicu, ktorý bol desiatky rokov súčasťou našej kultúrnej scény. Vďaka svojej odvahe, intelektu, nenapodobiteľnému humoru, hĺbke myšlienok, ktoré premietal do textov či predstavení, bude jej súčasťou už navždy. Mal dar pár vetami povedať  mnoho... Nádejou v slovách a ľudskosťou v každej situácii sa dokázal prihovárať každej generácii. Odišiel nečakane a náhle, symbolicky na javisku, na mieste, kde to všetko preňho veľa znamenalo. Keď som sa v pondelok spojila s Rudolfom Baranovičom, fotografom, ktorý zachytil posledné nedeľné vystúpenie Milana Lasicu, jeho poslednú radosť aj úsmev, povedal mi: „Zomrel ako kráľ,“ a ďalej sú všetky slová zbytočné...  

 

Československá kultúra však v nedeľu dostala ďalšiu ranu. Navždy odišiel aj obľúbený český pesničkár František Nedvěd. Verím, že aj vy poznáte spamäti jeho notoricky známe texty piesní a spájajú sa vám s konkrétnymi životnými situáciami, tak ako mne. Hoci sme náhle zostali ochudobnení o dvoch osobitých umelcov, máme šťastie, ich nezameniteľné umenie nám zostalo.

 

Česť ich pamiatke!

 

Veronika Bocková, šéfredaktorka

Diskusia