Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 18. novembra 2021

redakcia
redakcia
17.11. 2021 12:00
Diskusia ()
×
Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 18. novembra 2021

redakcia
redakcia
17.11. 2021 12:00
Diskusia ()
×

V čísle 46/2021 sa dozviete:

  • Problém novej éry: Všetko o syndróme suchého oka alebo „počítačových očiach“
  • Ako som sa dostal na mizinu: Spoveď speváka Paľa Drapáka o tvrdých ranách osudu, ktoré ho stiahli až na dno
  • Reformátor Philip: Princ po boku Alžbety II. v zlatej klietke zmodernizoval monarchiu
  • Naplánoval si život po smrti: Jedinečný Miro Žbirka vedel pravdu o svojom ochorení. Stihol vysloviť ešte posledné túžby...
  • Tajomstvo jeho slávy: Iní snívali o takom talente, detská hviezda Tomáš Holý mal iný cieľ
  • Zmena pred päťdesiatkou: Vďaka novému životnému štýlu Robo Opatovský schudol a otužuje
Pohoda do nepohody

Mám rád stretnutia s ľuďmi, ktorí sa len tak ľahko nevzdávajú a idú si za cieľmi a snami. Trebárs Michael Leminx z Humenného je jedným z príbehov tohto vydania. Teším sa, že nie je široko-ďaleko jediný a že aj v budúcich vydaniach bude o kom prinášať informácie.

 

Michaela už naštartovalo všeličo, napríklad covid-19. Keď na začiatku pandémie hneď v prvý deň lockdownu rozmýšľal uprostred vlastného ateliéru s abstraktnými obrazmi inšpirovanými podmorským svetom a vesmírom, čo ďalej, napadlo mu, že by mohol do vlastných diel obliekať ľudí.

 

Michael si nápad pochvaľuje. Nie je to však jeho prvé zásadné rozhodnutie. Už viackrát predtým šiel za svojím cieľom. Veď aj to abstraktné maľovanie, z ktorého vychádza jeho móda, si len tak v jednom momente vzal do hlavy.

 

Kedysi na začiatku pandémie dal vyrobiť niekoľko rúšok inšpirovaných vlastnými obrazmi. Dnes sa nimi chváliť nechce, pretože sa rozhodol pandémiu ignorovať, ako to len pôjde. Má jej plné zuby. Nemôžeme predsa existovať v neprestajných obavách. Podnet, ktorý ho na začiatku naštartoval do jednej z aktivít, ho dnes už obťažuje. Čo je veľa, to je veľa.

 

Nepomôže si. Vírus sa nepýta nejakého Humenčana. Ani mňa sa nepýtal. Pred začiatkom pandémie som bol odhodlaný pustiť sa do niekoľkých fotografických projektov. Veď už je načase. Odhodlanie mi nechýbalo, ale… Na rozdiel od Leminxa mám smolu. To, čo som chcel fotografovať, pandémia zastavila alebo okresala tak, že sa neoplatí cestu merať a námahu vynakladať. Musím zmeniť plány a nájsť si inú pohodu v tejto obmedzujúcej nepohode. Ako Michael.

 

Vladimír Kampf, redaktor

Diskusia