Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 17. júna 2021

redakcia
redakcia
16.6. 2021 12:00
Diskusia ()
×
Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 17. júna 2021

redakcia
redakcia
16.6. 2021 12:00
Diskusia ()
×

V čísle 24/2021 sa dozviete:

  • Výkyvy počasia a škody na úrode: Aké bude leto podľa klimatológa
  • Hanka, zobuď sa: Mladá futbalistka náhle odpadla, už dlhé týždne leží v bezvedomí
  • Kým sa zase nepohádame: Ako vidí PETER MARCIN budúcnosť sitkomu Susedia a čo po rokoch hovorí na spor s Andym Krausom?
  • Odkiaľ berie energiu? Ivan Letko stále hrá, šoféruje a je pripravený na sťahovanie
  • Nikto netušil, čo zažíva: Popoluška Libuše Šafránková zomrela nečakane po operácii 
  • VEĽKÁ LETNÁ SMS SÚŤAŽ: Hrajte o kosačku a ďalšie skvelé ceny!
Nakazení vášňou

Ten robí to a ten zas ono. Keď niekomu z niečoho správne „prepne“, je to krása. Rád sa túlam po krajine a hľadám ľudí, ktorí niečo robia či vymýšľajú. Len máloktorí z nich sa so mnou nechceli rozprávať. Ich príbehy síce nezískavajú čísla čítanosti článkov o celebritách, ale ich vplyv je neprehliadnuteľný. Pomáhajú iným. Sú nákazliví.

 

Kto len tápe vo všednosti, toho veľa ani neurobí ani nezažije, ani tu po ňom ktoviečo nezostane.

 

Je prekvapujúce vidieť na vlastné oči, aké rozdiely sú medzi ľuďmi a ako ľudia ovplyvňujú veci a dianie okolo seba. Nevychádzam z údivu. Napríklad starostovia, ktorí svojmu obrazu prispôsobujú dediny. Niekde si ťažkajú, inde sa majú čím pochváliť. V menej finančne obdarenej dedine to môže fungovať lepšie ako v inej, kde majú rozpočet oveľa bohatší, ale starostu mrzúta. Starostovia „nemrzúti“ akoby priťahovali ľudí, ktorí niečo robia.

 

Nie je to len o dedinách. Je to aj o rodinách. Jeden správne zapálený dokáže niekedy strhnúť aj všetkých okolo seba. To sa podarilo aj Pavlovi Vydarenému. Len tak v tichosti si predĺžil detstvo traktormi a poľnohospodárskymi strojmi.

 

Každého chalana predsa fascinovali aspoň raz v živote. Paľovi to zostalo. Manželka sa spočiatku chytala za hlavu, dcéry bez nadšenia prevracali oči. Lenže prišiel čas a všetko je inak. Nielenže nevyobcovali otca z rodiny, ale dokonca prijali jeho traktory za členov famílie. Bez nich by to už nešlo.

 

Pali s pochopením rodiny zachránil zopár historických strojov. O tom teraz, v tomto vydaní Života. O týždeň zasa o niekom inom, inšpiratívnom.

 

Vladimír Kampf, redaktor

Diskusia