Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 14. októbra 2021

redakcia
redakcia
13.10. 2021 12:00
Diskusia ()
×
Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od štvrtka 14. októbra 2021

redakcia
redakcia
13.10. 2021 12:00
Diskusia ()
×

V čísle 41/2021 sa dozviete:

  • Čaká nás problém s pediatrami: Takmer polovica je v dôchodkovom veku
  • Rodinu kráľovsky zabezpečil: Dcéry Karla Gotta vyrástli do krásy, v spoločnosti sa objavili luxusne odeté
  • Nečakám na smrť: Profesor Traubner stále pracuje a spomína na hviezdnych pacientov
  • S Adelou búrajú stereotypy: Viktorovi Vinczemu neprekáža vekový rozdiel vo vzťahu ani ak žena zarába viac. Otvorene hovorí o neplodnosti a adopcii
  • Zmizol bez stopy: Nazývali ho slovenský Picasso, záhadne sa stratil pred 45 rokmi
  • S nálepkou pivný princ: Holandský panovník si zlepšoval imidž, no dnes opäť čelí kritike
Balans v živote

Pôvodne som vám, milí naši čitatelia, chcela písať o 60-sekundovom motivačnom príhovore. Údajne ho vyslovil výkonný riaditeľ Googlu. Pri ďalšom hľadaní informácií som zistila, že to neboli jeho slová, ale príhovor predniesol riaditeľ firmy Coca Cola Brian Dyson ešte v roku 1991. Takže aj naďalej platí, že sila sociálnych sietí vás dokáže rýchlo zmiasť, preto overovanie informácií nie je nikdy na škodu. Na druhej strane, podstata pre mňa nebola v tom, kto je autorom, ale že mi tie myšlienky pripomenuli, čo som potrebovala počuť. A teraz už spomínaný výrok: „Predstavte si, že život je žonglovanie s piatimi loptičkami, s ktorými žonglujete, a snažíte sa, aby nespadli. Jedna z nich je z gumy a ostatné zo skla. Päť loptičiek: práca, rodina, zdravie, priatelia, duša.

 

Nepotrvá dlho, kým si uvedomíte, že práca je tou gumenou loptičkou. Vždy keď spadne, opäť sa odrazí, ale ostatné loptičky sú zo skla. Ak jedna z nich spadne, nevráti sa do predchádzajúcej podoby. Buď bude poškodená, dobitá, alebo dokonca rozbitá. Je dôležité uvedomiť si tento fakt.

 

Robte svoju prácu efektívne, no nájdite si čas na svoju dušu, venujte potrebný čas rodine a priateľom, primerane si oddýchnite a starajte sa o svoje zdravie.“

 

Je ťažké v živote zharmonizovať tieto oblasti. Sú životné etapy, keď jednej oblasti venujete viac času na úkor druhej, a je to úplne v poriadku. Treba si určiť rebríček hodnôt, ku ktorému sa dokážeme vrátiť aj po zídení z cesty. Po prečítaní rozhovoru s profesorom Traubnerom som nadobudla pocit, že on ten svoj ideálny balans našiel, miluje svoju prácu, venuje sa priateľom, zdraviu, ale nič z toho by nebolo bez milovanej rodiny.

 

Veronika Bocková, šéfredaktorka

Diskusia