Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od stredy 31. marca 2021

redakcia
redakcia
31.3. 2021 12:00
Diskusia ()
×
Zaujímavosti

Nové vydanie týždenníka ŽIVOT je v predaji od stredy 31. marca 2021

redakcia
redakcia
31.3. 2021 12:00
Diskusia ()
×

V čísle 13/2021 sa dozviete:

  • Unikátne svadobné fotky: Uznávaná herečka Milka Vášáryová bola v roku 1968 nádherná nevesta
  • Život ako z filmu: Úspechy, pády, lásky i zlomové momenty ikony Hany Hegerovej
  • Nechcem zostať sám: Ak Martin Nikodým zatúži po vzťahovej skúsenosti, partnerka sa vraj objaví zo dňa na deň. Aké ženy sú mu blízke?
  • Vážne následky kovidu: Aké príznaky vás môžu trápiť po prekonaní koronavírusu? 
  • Pravda o Jánošíkovi: Zo zbojníka sa stala legenda. Bol to hrdina či konal ako zločinec?
EXTRA PRÍLOHA!

Nenechajte si ujsť prvoaprílový darček, legendárne vtipy zo Života až na 80 stranách, zadarmo k vášmu obľúbenému týždenníku! Výber vtipov z rôznych dekád minulého storočia. Vtipy o mužoch, ženách, svokrách, práci, láske a mnoho ďalšieho...

Návrat do života

Pre ľudí, ktorí prekonali kovid, vláda schválila preplácanie rehabilitácií v kúpeľoch. Pre pacientov to totiž vôbec nemusí byť krátkodobá záležitosť – vrátiť sa do života a fungovať ako pred ochorením. Mnohí sa aj po týždňoch sťažujú na únavu, problémy s dýchaním, rôzne bolesti, niektorým infekcia dokonca zasiahla zrak. Kúpeľná liečba je určená pre tých, ktorí mali ťažký priebeh a ochorenie si vyžiadalo hospitalizáciu a u ktorých pretrvávajú respiračné, nervovosvalové či pohybové ťažkosti.

 

Doteraz sa takíto pacienti liečili prostredníctvom ambulantnej zdravotnej starostlivosti u špecialistu. Teraz už budú môcť navštíviť aj kúpele. Lekár pri vypisovaní žiadosti o kúpeľnú liečbu určí, či záujemca patrí do skupiny A alebo B, podľa toho sa určí aj to, či štát uhradí liečbu alebo aj stravu, či ubytovanie.

 

Správa o preplácaní kúpeľov ma veľmi potešila. Aj minulý týždeň sa mi totiž známa zdôverila, že v ich rodine skončil pre koronavírus v nemocnici starší manželský pár. Zatiaľ čo otca a dedka v jednej osobe po dvoch týždňoch z nemocnice prepustili, no aj po týždňoch má 
neurologické problémy, mamu a zároveň babku museli pre vážny stav na niekoľko dní uviesť do umelého spánku a jej stav sa doteraz výrazne nezlepšil. A to je len jeden skutočný príbeh rodiny, akých sú na Slovensku tisíce. Aj táto dvojica žila pred kovidom normálny skromný život, tešila sa z vnúčat a užívala si dôchodok...

 

O liečbe pacientov s dlhodobými následkami kovidu sme sa na str. 28 – 31 rozprávali s primárkou Dašou Viszlayovou z Neurologickej kliniky NsP v Nových Zámkoch, ktorá tvrdí, že kúpele nie sú úplne postačujúce a títo ľudia potrebujú starostlivosť v špecializovaných centrách.

 

Veronika Bocková, šéfredaktorka

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Nové obvinenia! Neuveríte, kvôli čomu vraj Meghan spravila cirkus pred svadbou

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Monika Beňová

Politička alebo bývalá modelka? MONIKA BEŇOVÁ sa zmenila na nepoznanie!

Hotel Apache ako prvý zamestnal ženy krupierky.

Pri zrode bola aj mafia: LAS VEGAS vyrástlo uprostred púšte

Asteroid s priemerom asi jeden kilometer preletel okolo Zeme vo vzdialenosti dva milióny kilometrov a dosiahol rýchlosť 35 kilometrov za sekundu.

Najväčší ASTEROID roka: Dosahuje stonásobne vyššiu rýchlosť než zvuk

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Ambasáda je cudzie územie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia