Pondelková dávka inšpirácie. Mahogany Geter (24) z Tennessee denne bojuje s lymfedémom, resp. chronickým ochorením, v dôsledku ktorého jej opúchajú rôzne časti tela.

Lymfatické uzliny neodvádzajú správne telesné tekutiny, kvôli čomu sa zavodňuje. Celý život potrebovať rôzne masáže a pravidelnú fyzioterapiu. Daná choroba sa vážne odrazila najmä na jej ľavej nohe. Je obrovská a váži približne 45 kíl. Pre NBC WBIR otvorene priznala, ako to z nej vysáva energiu.

V živote to nemá ľahké a detstvo vôbec nebolo prechádzkou ružovou záhradou. "Prešla som si veľmi depresívnym stavom, pretože si malé dieťa a zazerá po tebe veľa dospelých. Pravdepodobne vás to ovplyvní viac po psychickej a emocionálnej stránke," povedala Mahogany. „Ako dieťa som sa nikdy necítila byť pekná. Cítila som sa škaredo, ako čudák od prírody a toľkokrát som v súkromí plakala...“ dodala zronene. Chceli jej pomôcť aj lekári, no uviedli, že v závažnejších prípadoch by nevedeli odstrániť celý opuch. Geter dospela k názoru, že jediné, čo ju zachráni, je prijatie samej seba. A to ani netušila, čo pre ňu osud pripravil.

Keď pracovala v roku 2017 supermarkete, dostala pracovnú ponuku od jedného fotografa. Váhala, či to vezme, no bolo to správne rozhodnutie. Vďaka tomu odštartovala svoju kariéru modelky. Na sociálnych sieťach ju sleduje tisíce ľudí, ktorým svojou prácou dodáva sebavedomie. „Dostala som hlavne veľa pozitívnych odpovedí a najviac sa mi páči, že to pomáha ľuďom, ktorí sa tiež cítia zle,“ odkázala.

Mladá žena si aj naďalej ide za svojím snom. Chce preraziť v modelingu a jej noha rozhodne nebude prekážkou. Práve naopak. „Ak to niekedy dosiahnem, chcem kúpiť mame dom a starať sa o svoju rodinu, potom urobím všetko pre to, aby som zvýšila povedomie o lymfedéme, aby som to vrátila každému, kto mi kedy prejavil láskavosť," odkázala.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia