Zaujímavosti

Neviete, aké tienenie domu či terasy si vybrať?

PR článok
PR článok
28.9. 2021 0:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: MATHILDE.LR/Shutterstock.com
Zaujímavosti

Neviete, aké tienenie domu či terasy si vybrať?

PR článok
PR článok
28.9. 2021 0:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: MATHILDE.LR/Shutterstock.com

Tieniaca technika vytvára príjemnú klímu v dome a pomáha tiež šetriť energiami. Postará sa o príjemné posedenie na terase počas horúcich letných dní a umožní vám ju využívať aj v zime.

Prezradíme vám, čo všetko vám prinesú vonkajšie žalúzie a pergoly.

Vonkajšie žalúzie zaisťujú viac ako dokonalú reguláciu svetla

Moderné vonkajšie žalúzie vám pomôžu zatieniť každú miestnosť podľa vašich požiadaviek. Môžete ich celkom stiahnuť, vytiahnuť a pomocou nastavenia lamiel umožňujú presne regulovať množstvo svetla. Tento obľúbený spôsob tienenia tak znižuje náklady na klimatizáciu, no jeho prínos oceníte aj počas zimy.

V zimnom období sa vonkajšie žalúzie postarajú o šetrenie nákladov na vykurovanie. V slnečnom počasí ich môžete nechať vytiahnuté tak, aby teplé lúče slnka dopadali do interiéru. Takýmto spôsobom sa ohrieva sklo okien aj vzduch v miestnosti.

Večer a počas noci ich necháte zatiahnuté, pričom využijete ich tepelnoizolačné schopnosti. Priestor medzi žalúziami a oknom vypĺňa vzduch, ktorý pomáha chrániť pred prienikom chladu z okolia. Takýmto spôsobom si môžete znížiť vaše účty za energie až o 20 %.

S pergolou využijete terasu v každom počasí

Na zatienenie terasy môžete využiť niekoľko možností. Najlacnejšími sú slnečník a markíza. I keď je cena veľkou výhodou, tieto riešenia obmedzia využívanie terasy na dni s pekným počasím.
Ak sa rozhodnete pre pergolu s pevným prekrytím, na druhej strane zabránite priamemu dopadu slnečných lúčov na terasu. Moderným riešením sú aj štýlové pergoly s pohyblivým prestrešením, nazývané tiež bioklimatické pergoly.

Tieto pergoly vám umožnia pobyt na terase za každého počasia. Chcete sa chvíľu opaľovať alebo si posedieť vonku, keď začne pršať? Pergoly s pohyblivým prestrešením je dokonca možné doplniť o bočné screenové rolety. Po ich zatiahnutí vzniká pod pergolou uzatvorený priestor, ktorý môžete využívať aj v zime. Postačí len dokúpiť vhodné vykurovacie teleso a môžete si užívať spoločné chvíle pri šálke čaju či horúcej čokolády.

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.