Akčný od narodenia. Malému chlapčekovi sa nechcelo čakať, kým ho ešte v mamičkinom brušku prevezú do nemocnice, aby ho tam priviedla na svet. On to spravil po svojom.

U našich susedov bol poriadny rozruch. Záchranári z Karlovarského kraja sa vôbec nenudili. Počasie im neprialo, vonku úradovala snehová fujavica a čo najrýchlejšie sa potrebovali dostať k mamičke, ktorá začala rodiť. Informovala o tom Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraja na sociálnej sieti.

Avšak malému chlapcovi Jirkovi sa vôbec nechcelo čakať. Vypýtal sa na svet skôr, než stihli doraziť do nemocnice. Mamička to vôbec nemala ľahké a hoci sa spočiatku stalo, že ju čaká pôrod v dramatických podmienkach, všetko dopadlo dobre.

Svojho syna porodila v sanitke pred vchodom do domu. Celý čas boli pri nej záchranár lekárka a boli jej nápomocní. „Na svet mu v pondelok (27.3.) v podvečer pomohli lekárka Jiřina a záchranári Lukáš, Mária a Jiří z najdeckej a karlovarskej základne,“ uzavrela záchranná služba s dodatkom, že mamičku Martu so synčekom v poriadku previezli do Karlovarskej nemocnice.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia