Moment oslobodenia. Natalia (50) bude navždy vďačná ukrajinským ozbrojeným silám. Po dlhých piatich mesiacoch boli konečne voľní.

Jej príbeh rozšírila do sveta stanica BBC. Natalia žije v dedinke Novovoznesenske, ktorá sa nachádza v južnom regióne Chersonu. Až do 29. marca žila v relatívnom pokoji, starala sa o farmu, no potom prišli Rusi. Tých bez zábran označila za fašistov. "Boli to davy," uviedla. Nič tam po nich nezostalo. Buď niečo ukradli, alebo zničili. Dlhé mesiace čakali zázrak. Ten nastal 2. septembra.

„Keď prišli naše ozbrojené sily, boli sme v pivnici,“ prezradila detaily. Spýtali sa ich po ukrajinsky: "Je niekto nažive?" Vtedy vedela, že to sú tí správni muži. "Nevedela som, čo s nimi - či ich mám objať alebo držať za ruky? Dotkla som sa ich a bola som veľmi šťastná," dodala.

Nie je jediná, ktorá sa takto cíti. Sociálnymi sieťami sa čoraz viac začali šíriť fotografie vztýčených ukrajinských vlajok na miestach, ktoré mali pod kontrolou okupanti. Medzi ne patrí Izium v Charkovskej oblasti, ale aj mnohé tamojšie mestá a dediny vrátane Kupjanska či Balaklije. Nuž, Rusi zostali poriadne zaskočení rýchlou a efektívnou protiofenzívou Ukrajiny.

Dôjde k obratu? Toto si myslí odborník! Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia