Milujú rozprávkový svet a ešte viac, keď ho prežívajú spolu s deťmi. Mama s dcérou čítali detičkám v škôlke knihy takmer 20 rokov. Teraz si vytvorili vlastnú. Zožali úspech!

Ann McLauchlin (73) a Jill Law (48) pracovali v škôlke v Aberdeene, kde detičkám čítali tie najkrajšie rozprávky. Vďaka svojmu prehľadu objavili dieru na trhu a rozhodli sa napísať vlastnú knihu. Je žiadaná po celom svete. „Keď mi dorazila k dverám finálna verzia, prišla moja mama a otvorili sme ju – bol to len splnený sen," povedala Jill pre The Sun.

Mama a dcéra napísali knihu zameranú na zmiešané rodiny. Počas práce v škôlke nenašli nič také, a tak si povedali, že ju vytvoria. "Naša kniha je o zmiešanej rodine. V modernej dobe, v ktorej žijeme, sú často zmiešané rodiny, kde sa mama a otec zosobášia, majú vlastné deti a fungujú ako jeden človek, alebo sú z rôznych kultúr. V škôlke je to podobné," vysvetlila Ann. Tvrdia, že takýchto príbehov je veľmi málo a niekedy neboli zastúpené rôzne kultúry.

Vytvorili fantasy príbeh o kvetinárke, ktorá si hľadá šaty na svadbu jej mamy. Autorky dúfajú, že koniec knihy inšpiruje rodiny, aby spoločne trávili viac času a zároveň zlepšili deťom gramotnosť. Mali, čo robiť, aby ich kniha dokázala na chvíľu odtrhnúť od notebookov, mobilov, počítačov a pod. Zožala však veľký úspech, na sociálne siete im píšu čitatelia z celého sveta. A nezabudli na nich ani najbližší. „Máme zamestnancov zo škôlky, ktorí sú teraz dospelí, majú svoje deti, a čítajú to – vtedy si hovoria: ‚Kedysi som pre týchto ľudí pracoval‘. To je zlaté," uzavrela Jill.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia