Zaujímavosti

Lyžovačka na Slovensku v roku 2020. Kam sa oplatí vybrať?

PR článok
PR článok
6.2. 2020 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pexels
Zaujímavosti

Lyžovačka na Slovensku v roku 2020. Kam sa oplatí vybrať?

PR článok
PR článok
6.2. 2020 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Pexels

Lyžovačka na Slovensku je veľmi rozmanitá a o kvalitné lyžiarske strediská nemáme núdzu. Kam sa oplatí vybrať?

Na západnom Slovensku odporúčame lyžiarske stredisko Pezinská Baba, ktoré je vzdialené 12 km od mesta Pezinok a je to sedlo v hrebeni Malých Karpát. Jeho blízkosť k hlavnému mestu z neho robí atraktívne miesto, ktoré je naozaj hojne navštevované. Malí aj veľkí, skúsení aj začiatočníci tu majú k dispozícii sedem vlekov a lyžiarske trate v dĺžke až 2910 m. Na svoje si prídu aj bežci, ktorí tu nájdu až 8 km upravenej bežeckej trate. Nevyhnutnosťou je tu technické zasnežovanie, keďže Pezinská Baba je najjužnejšie položené stredisko na Slovensku a lyžiarska sezóna tu trvá pomerne krátko. Výnimočná je dostupná sankárska dráha a nechýba ani umelé osvetlenie na večerné lyžovanie.

Lyžovačka na strednom Slovensku o kvalitné lyžiarske služby skutočne nemá núdzu. Či už ide o ParkSnow Donovaly,Jasnú v Nízkych Tatrách alebo početné svahy na Orave, lyžiari všetkých vekových kategórií aj kvalít si tu prídu na svoje. Podobne ako v priamo v srdci Európy, v geografickom strede - v obci Krahule. Tu sa nachádza možno menej známe lyžiarske stredisko Ski Krahule, ktoré však bežných lyžiarov určite uspokojí. Nachádza sa tu 4-sedačková lanovka a štyri lyžiarske vleky. Pre deti je k dispozícii 100 metrový lanový vlek, ktorý je prevádzkovaný zadarmo. Lanovkou sú prepojené jedna ľahká a dve stredne ťažké zjazdovky s dĺžkou do 900 m a s prevýšením 170 metrov.

Krahule sú ideálnou voľbou pre rodinky s deťmi. Priamo na zjazdovke je reštaurácia, k ponúkaným službám patrí aj požičovňa lyží aj snowboardov. Samozrejmosťou je lyžiarska škola, večerné lyžovanie s osvetlením a trate pre bežkárov.

Východné Slovensko má dar pýšiť sa najvyšším pohorím - Vysokými Tatrami. Tu sa nachádza aj najstrmšia zjazdovka na Slovensku - Lomnické sedlo, a preto, ak máte radi adrenalín, toto bude miesto ako stvorené pre vás. Lomnické sedlo v Tatranskej Lomnici sa týči až do výšky 2190 m n. m. a zjazdovka má prevýšenie až 1300 mestrov. Do výšav vás vyvezú sedačkové a kabínkové lanovky. Aj napriek tomu, že ste skúsení lyžiari, v tomto prípade odporúčame poistenie na lyžovačku, ktoré za vás v prípade nečakaných okolností uhradí náklady a aj prípadnú pomoc v podobe Horskej záchrannej služby.

Poistenie na hory od poisťovne Union kryje náklady na vyhľadávanie a vyslobodzovanie v horských oblastiach do sumy 50 000 eur, taktiež prevoz pozemnou alebo leteckou dopravou k najbližšiemu zdravotníckemu zariadeniu na území SR.

Poisťovňa Union ponúka svojim klientom aj poistenie Horskej záchrannej služby , ktorá poskytuje pomoc vo vybraných oblastiach v rámci Slovenskej republiky.. Tú môžu klienti využiť aj v prípade zraneného členka počas túry - ako sa to stalo jednej pani vo Veľkej Fatre, alebo, ak sa človek nanešťastie stratí uprostred nepoznanej prírody - to sa prihodilo dvom klientom na Martinských Holiach - počas náročnej túry stratili orientáciu a čelili veľkému fyzickému vyčerpaniu.

Často dochádza iba k malým zraneniam, či nekomplikovaným pádom, ale uprostred prírody aj banalita sťaží príchod domov, preto je zavolanie Horskej záchrannej služby niekedy nevyhnutné. Vzťahuje sa na oblasti Malá Fatra, Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Kysucké Beskydy, Moravsko-sliezske Beskydy, Kysucká vrchovina, Bukovské vrchy, Kremnické vrchy, Javorníky a Slovenský raj.

Poslať emailom
Ilustračná snímka

U nás šok, v zahraničí trend. Tieto známe tváre otehotneli vo vyššom veku

Populárne články
Deti z domu smrti

Bábätká z paneláka smrti: Ako sa darí deťom, ktoré prežili výbuch v prešovskej bytovke?

Pán hlas: Emanuel Romančík

Osud bol k nemu krutý: Romančíkove herecké úspechy vyvažovali tragédie v rodine

Tesne pred päťdesiatkou sa stane mamou vytúženého dieťatka.

Moderátorka sa v 49 rokoch prvýkrát stane mamou. Čo si o jej tehotenstve myslí odborník?

Skladba k výročiu smrti Jána a Martiny.

Si tu s nami, Ján: Umelci si uctili pamiatku zavraždeného novinára krásnym gestom

Alessandra Ambrosio

Tvár Victoria‘s Secret sa športoviskám oblúkom vyhýbala. Čo zmenilo jej názor?

TV

Škodí televízia pamäti?

Zobraziť viac