Dobrí ľudia stále existujú. Je priam až neskutočné, čo pre Chelsea spravila neznáma žena. Počuli ste už o niečom takom?

Ako informuje USa Today, Chelsea Jovanovich túžila po rodine najviac na svete. Dnes je z nej dvojnásobná mamička, no lekári jej predtým vraveli, že nikdy nebude mať deti. Mala iba 15 rokov, keď odborníci oznámili, že sa narodila bez plne funkčnej maternice.

Celé roky jej toto zistenie spôsobovalo obrovskú bolesť a hlavne, keď sa všetkým iným párikom darilo a takmer na každom rohu videla radosť z tehotenstva. Bola ochotná spraviť všetko pre to, aby sa raz stala mamou. V roku 2019 zbadala, že univerzitná nemocnica vo Philadelphii Penn Medicine hľadá uchádzačov pre štúdiu o transplantácii maternice. Okamžite sa chytila tejto príležitosti, aj keby to znova nevyšlo.

O pár mesiacov ju prijali do programu a dokonca pre ňu našli vhodnú darkyňu. Bola ňou Cheryl Cichonski-Urban, ktorá už má dve deti. Rozhodla sa darovať svoju maternicu preto, aby tento pocit a šťastie dopriala aj inej žene. Cheryl a Chealsea sa neskôr dokonca aj stretli a veľmi sa zblížili. "Mala som pocit, že ju poznám odjakživa. Nebolo to tak, že by bola cudzia. Hovorím jej moja duševná sestra," povedala Chelsea.

Vďaka transpaltovanej maternici sa Chelsea stala dvojnásobnou mamičkou. Veľkú radosť jej momentálne robia synovia Telden a Stenston. „Nestrácajte nádej. V pätnástich mi doktor povedal, že deti nikdy mať nebudem. Ale ja som neprestala veriť,” odkázala na záver nadšená mamička.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia