Láska si nájde cestu všade. Príkladom toho je ukrajinská sniperka Evgenia Emerald (31), ktorá získala prezývku "Johanka z Arku".

Ešte pred vojnou pracovala v klenotníctve. Prácu so šperkami vymenila za niečo iné - boj za svoju milovanú krajinu. Neutiekla, vybrala sa rovno na frontovú líniu, kde aj spoznala svojho osudového muža.

Ako informuje Daily Star, Evgenia sa tam zoznámila s vojakom Jevgenijom Stipanyukom. Slovo dalo slovo a veľká láska bola na svete. Stihli sa dokonca vziať v lese neďaleko frontovej línie v Charkove. Zoznámili sa na začiatku ruskej invázie a rozhodne nechceli strácať čas. „Chápeme, že každý deň môže byť posledný a nechceme život odkladať na neskôr,“ napísala Emerald na sociálnej sieti.

Oddal ich vojenský generál, a to na mimoriadne dôležitý deň - bol vtedy Deň obrancov, štátny sviatok na počesť veteránov a padlých príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl. “Chcem zablahoželať všetkým obrancom. Sláva hrdinom! Blahoželám aj môjmu milovanému, pretože dnes má narodeniny. Teraz už určite nikdy nezabudne na dátum svojej svadby,” zavtipkovala Evgenia.

Hoci išlo o veľkú improvizáciu, Evgenia si predsa obliekla svadobné šaty. Jej muž si na sebe nechal vojenskú uniformu a celkový vzhľad dopĺňala zbraň. Nebol moc čas a ani podmienky na dodržiavanie tradícii. Preto mala nevesta namiesto svadobnej kytice pšeničné klasy. Napriek tomu to boli pre nich krásne momenty. "Dnes som sa oficiálne stala manželkou vojenského muža," uzavrela nadšene.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia