„Zriedkavá vírusová infekcia je v endemickom stave a nepovažuje sa za života ohrozujúcu. Avšak kvôli strašným skúsenostiam s pandémiou Covid-19 je potrebný bdelý manažment, aby sa predišlo ďalším ohniskám,“ uvádza sa v článku Lancet.

Iný problém

Aby toho nebolo málo, odborníci majú problém s diagnostikovaním tejto choroby. Má podobné príznaky rovno s tromi chorobami - covidom, chikungunyou a horúčkou dengue. Ako ďalej vysvetlil The Lancet, paradajková chrípka by mohla byť následkom práve choroby chikungunya alebo horúčky dengue u detí, a teda nie vírusovou infekciou.

„Vírus by mohol byť aj novým variantom vírusovej choroby rúk, slintačky a krívačky, bežnej infekčnej choroby zameranej väčšinou na deti vo veku jeden až päť rokov a dospelých s oslabenou imunitou," píše sa v časopise.

„Súhlasím s tým, že chikingunya a horúčka dengue môžu spôsobiť, že deti budú náchylné na paradajkovú chrípku, pretože ich imunitný systém je slabší," povedala doktorka Suneela Gargová. India momentálne bojuje s vysokým nárastom prípadov COVID-19, pričom v krajine sa šíri aj prasacia chrípka. V dôsledku toho dochádza taktiež k šíreniu paradajkovej chrípky.

Diskusia