Takáto situácia vládne aj v obci Šoporňa v okrese Galanta. V dedine, kde žije 4-tisíc obyvateľov priložilo ruku k dielu osem miestnych dôchodkýň. Členky miestneho klubu dôchodcov koordinuje Emília Sučíková. 

Ako nám vysvetlil starosta Adrián Macho obec kúpila 40 metrov potrebnej látky a 300 metrov gumičiek. Potrebný materiál putoval do domácnosti dôchodkýň, ktoré bez nároku na odmenu na svojich šijacích strojoch zhotovujú rúška pre ostatných obyvateľov obce.

"Jedna z dobrovoľníčok strihá, ostatné šijú. Chceme v týchto ťažkých časoch pomôcť ako sa len dá. V nedávnej minulosti sme sa každý utorok stretávali na kreatívnych kurzoch, teraz využívame svoje zručnosti," upresňuje Emília Sučíková. Administratívne pracovníčky z obecného úradu potom rúška vyžehlia a distribuujú ich do jednotlivých domácnosti.

"Od ôsmej do jedenástej hodiny doobeda máme obecný úrad otvorený pre verejnosť. Potom sa kolegyne chopia rúšok, žehlia ich, rozdávajú. Záujemcom, ktorí sa hlásia, ich vložia do poštových schránok, prípadne podajú cez bránku, pričom sa pochopiteľne tiež chránia za pomoci rúšok a rukavíc. Nevedieme žiadny špeciálny poradovník, nikoho ani neuprednostňujeme.

Rúška rozdávame tak, ako sa nám hlásia jednotliví obyvatelia obce. Rúška sú teraz nedostatkovým tovarom, a keď sa nájdu aj nejaké na predaj, ich ceny stúpli do závratných výšok. Práca našich seniorok je preto na nezaplatenie. Sme všetci vďační za ich zlaté srdce," takúto chválu adresuje starosta zo Šoporne ochotným seniorkám. V dedine zatiaľ už rozdali vyše tisíc rúšok.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Jonáš nakrútil video o priebehu choroby, aby ľuďom vysvetlil, čo sa s ním počas nej deje.

Útoky počas karantény: Nakazený Jonáš opísal desivé správanie agresívnych ľudí

Lídri hnutí a strán sa dohodli na zložení vlády. Čakajú ich ťažké časy. Je však dôležité, aby dokázali vládnuť celé funkčné obdobie a splniť svoje sľuby.

Aké šance má vláda? Politológovia opísali plusy a mínusy nových ministrov

ZIKA ASCHER nad návrhmi látok v roku 1946.

Tvorili pre Alžbetu II. či princeznú Dianu: Ascherovci do textilného biznisu zlákali aj Picassa

Prechádzka na čerstvom vzduchu robí zázraky.

Prebuďte sa zo zimného spánku: Za Jarnou únavou je nedostatok vitamínov

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia