Bratislava/Banská Bystrica 10. júna 11:59 (TASR) Peter Pellegrini končí v strane Smer-SD. Viac s ňou nespája svoju politickú budúcnosť, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva "otcovi zakladateľovi" predsedovi Robertovi Ficovi.

Vyhlásil to na stredajšej tlačovej konferencii. Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie.

"Sľubovali sme zodpovednú zmenu a ja som tej zodpovednej zmene uveril. Pre mňa to nebol volebný slogan. Pre mňa to bola výzva, ale zároveň to bol aj sľub, ktorý sme dali voličom," povedal Pellegrini s tým, že strana akoby tento sľub nechcela naplniť. "Ja som sa snažil v rôznych iných formách vyvolať diskusiu, zakričať, že niečo nie je dobré," dodal.

V Smere-SD sa už dlhšie diskutovalo o zmenách a budúcnosti strany. Pellegrini prejavil záujem kandidovať na post predsedu. Jeho odchod zrejme budú nasledovať ďalší, Pellegrini ich na tlačovej konferencii nemenoval. Pred časom vyzval Fica, aby odišiel z vedenia strany. Šéf Smeru-SD opakovane v minulosti zdôraznil, že strana potrebuje nových bojovníkov, ale nie teoretikov a "slniečkarov".

Fico mu mal ponúknuť post šéfa Smeru-SD

Bratislava 10. júna 10:54 (TASR) - Predseda Smeru-SD Robert Fico ponúkol post šéfa strany podpredsedovi Petrovi Pellegrinimu. TASR to potvrdil hovorca strany Ján Mažgút, upozornil na to portál pluska.sk. Mažgút pre TASR uviedol, že ponuka prišla pred niekoľkými dňami.

 

Ponuku potvrdil aj člen predsedníctva Smeru-SD Ladislav Kamenický. Dôležité podľa neho je, aby sa Fico a Pellegrini stretli a aby strana ostala pokope. "Najlepšie riešenie by bolo, aby sa strana opäť zomkla, zjednotila. Pevne verím, že k takejto dohode dôjde," povedal s tým, že na stole je nová ponuka pre Pellegriniho. Tvrdí, že diskusia vo vnútri strany prebieha a verí, že dôjde k dohode.

 

Poslanec Ľubomír Petrák (Smer-SD) v tejto súvislosti uviedol, že vyjadriť sa musia hlavní aktéri. "Myslím si, že je potrebné, aby si sadli za rokovací stôl a rozhodli sa," povedal novinárom. V Smere-SD sa diskutuje o zmenách a budúcnosti strany. Pellegrini prejavil záujem kandidovať na post predsedu, nevylúčil ani odchod zo strany, zrejme by ho nasledovali aj viacerí spolustraníci.

Výberovú chronológiu pôsobenia Petra Pellegriniho v strane Smer-SD nájdete na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Kam na DOVOLENKU S DEŤMI? Aj na Slovensku máme atrakcie pre najmenších. Tu sú niektoré z nich

Populárne články
Na doskách SND účinkuje vyše 40 rokov.

Nemal uznanie od otca: MARTIN HUBA roky čakal na slová podpory od rodičov

Fedor Flašík a Monika Beňová

Odkaz tehotnej Beňovej: Dojatý Flašík prezradil, prečo s Monikou nemali vlastné deti

Ivana Beláková je pokrytá tetovaniami od svojich obľúbených tatérov. Považuje to za obdobu kúpy obrazu od maliara, ktorého štýl uznáva..

Slovenka z malej obce na Myjave dobýva Hollywood: Medzi tetovačmi patrí k svetovej špičke

Dara Rolins

Zarába ťažké tisíce! Z príjmov DARY ROLINS vám spadne sánka. Má to však svoju daň

Aneta Parišková

Aneta Parišková zvláda náročnú liečbu bravúrne: Aké budú výsledky?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia