„Keby do našej dediny tento rok nebol prišiel Mikuláš, mohol nás ovládnuť deprimujúci pocit, že chod svojho života už neriadime sami, ale má ho v moci výlučne koronavírus,“ tvrdí starosta šarišskej obce Bzenov Štefan Rafajlovič (69).

A to Bzenovčania v žiadnom prípade dopustiť nechceli. Obecný úrad hravo zvládol organizáciu dvoch plošných testovaní občanov ako súčasť boja proti koronavírusu, starosta vraví, že pre miestnu samosprávu bolo rozdávanie mikulášskych darčekov deťom ďalšou previerkou organizačných schopností obecného úradu a poslancov.

„Rodičia detí nás zastavovali na ulici, vraj škoda, že tento rok k nám Mikuláš nepríde, ale čo už, veď nenavštívi ani ostatné dediny, ani veľké mestá, nič sa nedá robiť, keď svetu vládne koronavírus. Takéto slová nás tak vyburcovali, že sme si na zasadnutí obecného zastupiteľstva povedali, že musíme nejako ten nešťastný Covid-19 prekabátiť,“ povedal pre Život starosta Bzenova.

FOTOGRAFIE NETRADIČNEJ MIKULÁŠSKEJ JAZDY NÁJDETE V GALÉRII

Mikuláša priviezli koníky

Aj ho prekabátili. Kým po iné roky si malí Bzenovčania chodievali po mikulášske darčeky do veľkej sály obecného úradu, teraz to vydumali inak. Posadili Mikuláša s anjelom a čertom na voz ťahaný vyparádenými koníkmi zo stajne školských lesov v neďalekej osade Cemjata a táto trojica chodila s darčekmi od domu k domu. Ako sa nám večer po odovzdaní posledného balíčka priznal študent a dobrovoľný hasič Noro Luca, z ktorého urobili Mikuláša už piatykrát, bola to poriadna fuška, v dedine rozdali v 150 balíčkoch takmer tonu sladkostí a ovocia. Ale Mikuláš myslel aj na rodičov – ako sponzorský dar od miestnej kapustárne dostali kyslú kapustu na prípravu štedrovečernej kapustnice.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Netradičné bývanie či nová dominanta New Yorku... Tucet bizarností, ktoré musíte vidieť!

Populárne články
Grófka Sophie

Vychádzajúca hviezda na kráľovskom nebi: Briti GRÓFKU SOPHIE zbožňujú

Ilustračná snímka

KĽÚČOVÉ SLOVÁ podľa znamenia zverokruhu: Ktoré sú tie vaše?

Rodina LADISLAVA STRÍŽA podniká v pohrebníctve od 40. rokov minulého storočia.

Šéf pohrebných služieb: Pripravme sa na to, že v jednej rodine zomrú na kovid viacerí

Dorota Nvotová

DOROTA NVOTOVÁ má nekonečného sporu Matoviča so Sulíkom plné zuby: Drsný odkaz politikom

Eva Varholíková Rezešová

Okázalý luxus jej nič nehovorí: EVA VARHOLÍKOVÁ RAZAŠOVÁ si našla nové bývanie

STANLEY MATTHEWS sa ako rytier správal na ihrisku i v živote.

Stanley Matthews bol prvý futbalista, ktorý sa mohol pýšiť titulom sir. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia