Pamätáte, ako chcel ruský prezident Vladimir Putin vykonať svoju "špeciálnu operáciu" v rekordne rýchlom čase? Nuž, trvá to troška dlhšie a šéf Kremľa zúri.

Podľa informácií Fox News, ktoré sa odvolalo na Veľkú Britániu, Putin zrejme odsunie na druhú koľaj svojho ministra obrany Sergeja Šojgu. Ruský prezident nie je spokojný s aktuálnou situáciou, vojna trvá už polroka. Jeho sen o rýchlej "špeciálnej operácii" sa akosi rozplynul. Padne kvôli tomu hlava Šojgu?

Zaujímavosťou je, že nemá vojenské vzdelanie, no je ministrom obrany už od roku 2012. Podľa informácií Spojeného kráľovstva už ani poriadne nekomunikuje s Putinom. Ten mal na neho zanevrieť. Kremeľ získava dáta od operačných veliteľov.

"Ruskí dôstojníci a vojaci s priamymi skúsenosťami s vojnou sa pravdepodobne bežne vysmievajú Šojguovi za jeho neúčinné a nedotknuté vedenie, pretože ruský pokrok sa zastavil," napísalo Spojené kráľovstvo. Podľa neho sa Šojgu snažil presvedčiť všetkých o opaku. Chcel dokázať, že môže byť dobrý minister obrany, hoci sa väčšinu svojej kariéry venoval stavebníctvu a šéfoval aj rezortu pre mimoriadne situácie.

V 90. rokoch síce získal značnú popularitu, no prečo si ho Putin vybral ako ministra obrany? Vedel, že nemá vojenské vzdelanie. „Ak sa pozriete na to, kto bol vo funkciách ministrov v roku 1999 a sú tu stále, existujú len dve mená: jedno je Šojgu a druhé Putin,“ povedal pre Fox News Dmitrij Gorenburg, ruský vojenský expert.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia