Aj Biden má iba jedny nervy. To je už každému jasné po tom, ako unikli informácie z jeho telefonátu s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Ako informuje NBC, americkému prezidentovi troška rupli nervy keď volal v júni so Zelenským. Podľa najnovších zistení mu mal Biden rázne odkázať, aby si viac vážil miliardovú vojenskú pomoc, ktorú dávajú Spojené štáty Ukrajine.

Čo ho rozčúlilo až tak, že zvýšil hlas? Biden ešte nestihol ani dopovedať, že dal zelenú ďalšej miliarde na pomoc a ukrajinský prezident si začal klásť ďalšie požiadavky. Práve to malo 79-ročného Bidena vytočiť do vývrtky, a preto dal rázne na oči Zelenskému, ako USA pomáhajú jeho krajine a že Američania boli k nim dosť veľkorysí. Na oplátku žiada viac uznania.

Ak by si však niekto myslel, že je to medzi nimi napäté, je na omyle. Ich vzťah sa odvtedy len zlepšuje. Bidenov výbuch bol skôr znamením toho, že si uvedomuje, že finančná pomoc Ukrajine môže začať slabnúť. Od Spojených štátov dostala pomoc vo výške 65 miliárd dolárov, z toho približne 15 ako vojenskú pomoc z Pentagonu.

Medzitým republikáni stihli varovať, že neponúknu Ukrajine „bianko šek“. Z toho dôvodu je Biden v obavách. Vysvetlil, že ak prijmú späť Kongresovú podporu, nebudú už žiadne peniaze na pomoc.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia