Zaujímavosti

Ako vybrať vhodný detský matrac

PR článok
PR článok
8.11. 2019 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Tropico
Zaujímavosti

Ako vybrať vhodný detský matrac

PR článok
PR článok
8.11. 2019 0:05
Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Tropico

Plienky, maličké oblečenie, hračky, cumlíky, kočík – bez nich si žiadna mamička právom nedokáže predstaviť správnu výchovu svojho bábätka.

Lenže ďaleko dôležitejšie pre zdravý vývoj dieťaťa je vhodne vybraná postieľka a predovšetkým nový a kvalitný detský matrac.

Prečo je nový matrac tak dôležitý?

Kým hračky, kočíky, oblečenie aj postieľky sa dajú vcelku úspešne dediť z generácie na generáciu, u matracov to tak rozhodne nie je. Malé deti prespia ďaleko viac času, než koľko ho strávia hore. Len pre predstavu: do dvoch mesiacov od narodenia je to priemerne vyše 14 hodín denne, do jedného roka o len hodinu a do troch rokov len o dve hodiny menej. Pod hranicu 12 hodín spánku denne sa dieťa dostane až po dosiahnutí piateho roku veku! Teraz už začína byť jasné, prečo je kvalitný matrac pre dieťa absolútne nevyhnutný.

Ale veď starším molitanovým matracom nič nepokazím

Omyl! So starším matracom dávate svojmu bábätku do blízkosti aj veľa roztočov, prachu a špiny. U novších detských matracov sa o hygienickosť používania postará snímateľný a prateľný poťah. Lenže aj tu si musíte dávať pozor – poťah musí byť prateľný aspoň na 60 °C, inak sa usadeného prachu a roztočov nezbavíte. K ďalším nevýhodám starších molitanových matracov patrí ich prílišná mäkkosť, ktorá detskému chrbtu tiež rozhodne neprospieva.

Matrac neriešim, dieťatko spí aj tak s nami

Ďalšia veľká chyba. Aj v prípade, že dieťa spáva s vami v manželskej posteli, malo by mať vlastný matrac – ten váš totiž môže byť pre bábätko príliš mäkký alebo tvrdý. Mnoho rodičov sa navyše často nevyspí kvôli tomu, že dieťa celú noc preplače, hoci je prebalené a nakŕmené. Máloktorého ale napadne, že sa bábätku môže zle spať práve kvôli absolútne nevhodne zvolenom matraci.

No dobre, ale aký matrac teda kúpiť?

Bábätká

Jediné obmedzenie pri výbere matraca pre tých najmenších je materiál, konkrétne pamäťová pena, ktorá síce skvele funguje u dospelých, ale u malých detí napácha viac škody ako úžitku.

Ideálnou voľbou je studená pena. Matrac s jadrom zo studenej peny poskytuje vynikajúce ortopedické vlastnosti. Preto je napríklad matrac pre bábätká Vojta vyrobený zo studenej peny. Navyše neobsahuje žiadne lepidlá. Je vybavený prateľným poťahom z Mikrofázy, ktorý je dvojdielny a prateľný na vyvárku (95 °C).

V prípade, že idete na dovolenku, býva problém zohnať poriadny matrac do cestovnej postieľky. Detský cestovný matrac Vojta Travel je navrhnutý pre všetky postieľky s rozmerom 60x120 cm, vrátane moderného skladacieho prevedenia. Poťah je dvojdielny, prateľný na vyvárku (95 °C). Gumové pásky v rohoch sú určené pre jednoduché zloženie a prípadné prichytenie matraca k podkladu v postieľke.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Tropico

Deti

Pre malé deti a školákov je určený matrac Petra Tropico, ktorý je vyrobený z 1 kusu pružnej peny (monoblok). Poťah je prateľný na vyvárku. Matrac je mechanicky a ergonomicky testovaný, obsahuje zdravotne nezávadné materiály a je bez lepidiel. Je obojstranný - môžete si teda voliť medzi jemne profilovanou poddajnejšou a pevnejšou stranou (úplne rovná).

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Tropico
Poslať emailom
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Nielen v Bratislave, ale napríklad aj v Trnave túžili ľudia po slobode a nových časoch.

November 89 očami redaktora Života: Neveril som, že zbijú ľudí len preto, že chcú niečo povedať

Kráľovná nešetrí len na personále.

Legendy o skúpej Alžbete II.: Hladným sa do paláca chodiť nevypláca, takto hostia návštevy!

S víťazom Tour de France 2019 Eganom Bernalom.

Netradičná záľuba šoféra z Nitry: Juraj si dopisuje s cyklistickými tímami z celého sveta

Čipsy sa prvýkrát  v obchodoch začali predávať v roku 1895 v Clevelande.

Vznikla z nehody a náhody: Na pochúťku čakali v radoch boháči aj senátori!

Lenka Beňová priznala, že po Robovej smrti sa borila nielen so stratou milovaného muža, ale aj so zdravotnými problémami, ktoré sa objavili po strese.

Spoveď partnerky moderátora a politika Beňa: Čo je na živote bez Roba najťažšie?

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac