Prišiel na psa mráz. Mediálne známa Alina Maratovna Kabajevová (39) taktiež nesie následky za vojnu na Ukrajine, ktorú rozpútalo Rusko. Americké ministerstvo financií na ňu uvalilo sankcie.

Ako vysvetľuje CNN, už dlhšie sa hovorí, že Kabajevová je údajná milenka ruského prezidenta Vladimira Putina, s ktorou vraj má aj deti. Sankciovaná bola "za to, že je alebo bola vodcom, úradníkom, vyšším výkonným úradníkom alebo členom predstavenstva vlády Ruskej federácie," uviedlo americké ministerstvo financií. Zmrazili jej víza a na jej majetok uvalili ďalšie obmedzenia.

Kabaeva bola v minulosti poslankyňou Štátnej dumy a "je súčasnou šéfkou Národnej mediálnej skupiny, prokremeľského impéria televíznych, rozhlasových a tlačových organizácií," dodalo ministerstvo.

Odhodlaní Američania

Kabajevová však nie je jediná, ktorej sa týkajú nepríjemné sankcie. Americký rezort financií ich uvalil aj na ďalších oligarchov, veľkú oceliarsku spoločnosť a finančnú spoločnosť a jej generálneho riaditeľa.

„Keďže nevinní ľudia trpia ruskou nezákonnou útočnou vojnou, Putinovi spojenci sa obohatili a financovali bohatý životný štýl,“ uviedla ministerka financií Janet Yellenová. "Ministerstvo financií využije každý nástroj, ktorý máme k dispozícii, aby zabezpečilo, že ruské elity a kremeľskí činitelia budú braní na zodpovednosť za svoju spoluúčasť vo vojne, ktorá stála nespočetné množstvo životov," dodala.

Na ďalej strane nájdete históriu Putina a jeho údajnej priateľky...

Diskusia