Keď sa dozvedela, že jej synovec potrebuje pomoc, ani na sekundu nezaváhala. Malému chlapčekovi diagnostikovali biliárnu atréziu. Spôsobuje zjazvenie a zablokovanie žlčových ciest mimo a vnútri pečene.

Sophie Hughes (32) vtedy žila v Sydney, no keď sa dozvedela, že jej novorodený synovec Oscar má vážne zdravotné problémy a práve ona mu môže pomôcť, okamžite si zbalila veci a vydala sa na cestu do Manchesteru. Novorodeniatko potrebovalo transplantáciu pečene. Sophie bola vhodný darca. Ani neváhala a podstúpila tento zákrok, aby zachránila život maličkého. Nevedela však, aké to bude mať následky.

Jej telo sa po operácii začalo meniť. Pribrala, v dôsledku čoho sa jej znížilo sebavedomie a mala jazvy. Napokon prekonala svoje náročné obdobie a teraz z toho dokonca ťaží. „Uvedomila som si, že je toho vo mne oveľa viac, než len to, ako vyzerám a telo, v ktorom som,“ povedala Sophie pre Metro. Momentálne pracuje ako plus size modelka.

"Pred operáciou mi lekári spomínali, že priberanie na váhe je veľmi pravdepodobné. Ale keď sa bavíte o záchrane života dieťaťa, ani to nevnímate, pretože je to irelevantné. Nezáležalo na tom," dodala modelka. Čakala ju obrovská zmena. Musela si kúpiť nové a hlavne väčšie oblečenie. Stravovala sa dobre, mala aj pravidelný pohyb, no zvýšeniu váhy sa nedalo zabrániť. Už predtým sa venovala modelingu, ale po pribratí potrebovala od práce odstup. Okrem toho sa musela vysporiadať s rozchodom, ktorý nastal po deviatich rokoch vzťahu.

No konci roka 2021 sa presťahovala naspäť do Veľkej Británie a naštartovala svoju kariéru plus size modelky. Začala taktiež podporovať charitu Children’s Liver Disease Charity. „Som najšťastnejšia, najsebavedomejšia a najviac spokojná vo svojom tele, ako som kedy bola,“ uzavrela Sophie.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia