Legendárny americký moderátor a novinár Larry King zomrel vo veku 87 rokov v nemocnici v Los Angeles.

Nakazil sa ochorením covid-19 a od začiatku januára bol hospitalizovaný. Dôvodom úmrtia boli práve komplikácie spojené s koronavírusom. Kingova kariéra v rozhlase a televízii trvala 63 rokov. Uznávaný bol ako nestranný moderátor. V rokoch 1985 až 2010 moderoval v televízii CNN reláciu Larry King Live, v ktorej debatoval s prezidentskými kandidátmi, filmovými hviezdami, športovcami i ďalšími celebritami. Z relácie odišiel v roku 2010 po odvysielaní viac ako 6 000 epizód.

V nasledujúcom roku bol ocenený cenou Emmy za celoživotné dielo. Dva roky po odchode zo CNN založil spolu s mexickým magnátom Carlosom Slimom produkčnú spoločnosť Ora TV, ktorá vysielala jeho šou Larry King Now. V septembri 2017 King uviedol, že nemá v úmysle ísť do dôchodku a očakáva, že svoje programy bude moderovať, až kým nezomrie. Bol osemkrát ženatý so siedmimi ženami. Mal päť detí, deväť vnúčat a štyri pravnúčatá. Moderátor sa musel v roku 2020 vyrovnať s ťažkými ranami osudu, v priebehu dvoch týždňov mu totiž zomreli dve deti.

Pri príležitosti 10. výročia vysielania televízie TA3 zavítal Larry v roku 2011 do Bratislavy. Okrem Adely Vincezovej (40) a Jána Krausa (67) ho spovedala aj moderátorka Andrea Vadkerti (46), ktorá s ním bola doteraz v kontakte. Na sociálnej sieti si na novinára zaspomínala nasledovne: „V novembri ste slávili 87 a boli sme dohodnutí, že nahráme ešte jeden spoločný Leadership podcast o egách a skutočnom vodcovstve. Nemala som to odkladať, zmeškala som vás a to ma mrzí. V interview ste mi povedali, že v nebi by ste sa spýtali svojho nebohého otca, či vás naozaj ľúbil, aj keď vás opustil ako chlapčeka. Nechceli ste prežiť svoje deti, dve ste v lete stratili. Mr. King, Larry, prišiel váš čas na poslednú otázku. Why? Boli ste kráľom, zostanete kráľom!“

FOTOGRAFIE LEGENDÁRNEHO LARRYHO KINGA NÁJDETE V GALÉRII
Ilustračná snímka

ZANIETENÍ CHALUPÁRI: Kam unikal pred svetom Chudík, Dočolomanský a iné hviezdy?

Populárne články
Do kostola sa trúsia po jednom, po dvoch, v tichu sa pomodlia a potom idú domov.

Oravčania chcú otvárať kostoly. Odvážna ponuka kňazov: Čo až sú ochotní urobiť?

Švédsky kráľovský pár.

Nešťastný pád: ŠVÉDSKA KRÁĽOVNÁ SILVIA utrpela úraz a skončila v nemocnici

NÁLEZY V NEMŠOVEJ! Skúsený archeológ žasne: Ide o najbohatšie nálezisko, aké som kedy skúmal

NÁLEZY V NEMŠOVEJ! Skúsený archeológ žasne: Ide o najbohatšie nálezisko, aké som kedy skúmal

Herec a zabávač Jiří Krampol (82) má už očkovanie za sebou.

Vakcína ho potrápila: Herec JIŘÍ KRAMPOL po očkovaní stratil vedomie

S Robom Kazíkom ho spájalo úprimné priateľstvo.

Smutné vyznanie speváka Stašáka: Prečo sme sa s Kazíkom nemohli rozlúčiť?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Kobra tancuje podľa píšťaly. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia