Vo veku 73 rokov zomrela v pondelok ráno austrálska speváčka a herečka Olivia Newton-John. Celosvetovo sa preslávila rolou Sandy vo filmovom muzikále Pomáda, kde si zahrala po boku Johna Travoltu (68).

Olivia Newton-John zomrela pokojne na svojom ranči v južnej Kalifornii, obklopená rodinou a priateľmi, informuje TASR. "Prosíme všetkých, aby v tomto veľmi ťažkom období rešpektovali súkromie rodiny," oznámil na sociálnych sieťach jej manžel John Easterling (70) a dodal, že namiesto kvetov rodina žiada, aby akékoľvek dary na jej pamiatku boli venované na účet nadácie, ktorá sa venuje výskumu rastlinnej medicíny a rakoviny. Práve s ňou herečka prehrala svoj dlhoročný boj.

Rakovinu prsníka Olivii prvýkrát diagnostikovali v roku 1992. Počas liečby sa stala aj podporovateľkou včasných mamografických vyšetrení a na výskum tejto choroby vyzbierala prostredníctvom svojej nadácie milióny dolárov. Ochorenie sa jej vrátilo v roku 2013 a napokon aj v roku 2018. V auguste toho roku na premietaní filmu Pomáda pri príležitosti 40. výročia jeho vzniku v Beverly Hills Oliva žiarila, ale bola výrazne chudšia. Dokonca na oslave fotografom predviedla tanečné pohyby s Johnom Travoltom, píše People. Newton-John v januári 2020 novinárom povedala, že sa rakovinou nenecháva spomaliť: "Vyhrávam nad ňou a tak to aj vnímam. Ak mám byť úprimná, veľmi na to nemyslím. Popieranie je naozaj dobrá vec a ja som stále silnejšia a lepšia! Darí sa mi!" Dobre to ešte vyzeralo vo februári minulého roka, keď sa pripravovala na svadbu dcéry Chloe Lattanzi. "Som šťastná, že ešte stále robím všetky tieto veci," povedala vtedy herečka pre People. "Myslím, že som si nepredstavovala, že budem žiť tak dlho! Cítim sa veľmi požehnaná."

Olivia Newton-John s dcérou Chloe Rose na fotke z roku 2003
Zdroj: TASR

Olivia Newton-John sa narodila v septembri 1948 v meste Cambridge v Británii, no už ako päťročná sa s rodičmi presťahovala do austrálskeho Melbourne. Už ako 14-ročná tam založila so spolužiačkami skupinu Sol Four, ktorá sa orientovala na country hudbu. Komerčne sa neskôr preslávila ako speváčka práve tohto žánru, pričom za svoju hudobnú kariéru predala milióny albumov a získala aj dovedna štyri ocenenia Grammy. Celosvetovo ju však podľa BBC preslávila práve úloha Sandy v zmienenom muzikálovom filme Pomáda (Grace) z roku 1978. Veľkým hitom z tohto filmu bol jej duet s Johnom Travoltom You're The One That I Want, ktorý svojho času kraľoval v hudobných rebríčkoch v Spojených štátoch aj v Anglicku. Hitmi z filmu boli aj piesne Hopelessly Devoted To You či Summer Nights.

Úspešná bola Olivia Newton-John aj v 80. rokoch minulého storočia, v roku 1983 hrala vo filme Two Of A Kind. Od roku 1979 je nositeľkou Radu Britského impéria. V roku 1981 jej venovali aj hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Jej prvým manželom bol tanečník Matt Lattanzi, s ktorým sa zoznámila v roku 1980 pri nakrúcaní filmu Xanadu. V januári 1986 sa im narodila dcéra Chloe. Jej druhým manželom bol Austrálčan, podnikateľ John Easterling, ktorého si vzala v júni 2008.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...
Pri herečkinej hviezde na Hollywoodskom chodníku slávy pribúdajú jej fotky a kvety.
Zdroj: TASR/AP
Diskusia