Markíza zakročila! Poslednú nedeľu zachytila televízia niečo, čo ju poriadne znechutilo. Svoje rozhorčenie neskrýval aj moderátor Michal Kovačič, ktorého relácie Na telo sa to týka.

Podľa Markízy mohlo dôjsť počas nedávneho vysielania relácie Na telo k organizovanému pokusu o obídenie a manipuláciu jej hlasovacieho systému. Televízia zaznamenala štvornásobne vyšší počet hlasov, než ako je obvyklé.

„Na telo sleduje pravidelne asi pol milióna divákov. A hoci sa do hlasovania zapájajú len približne dve percentá z nich, jeho výsledky rieši 100 % politikov. Pre niektorých sa dokonca stávajú hlavnou témou relácie. Podstatou Na telo je ale niečo úplne iné – hovoriť o najdôležitejších témach uplynulého týždňa, dať priestor obom stranám sa k nim vyjadriť a tiež konfrontovať politikov s ich zlyhaniami. A bolo by na škodu veci, aby v tomto kľúčovom predvolebnom období odpútavali pozornosť od hlavných politických tém spory o útoky z klikacích fariem niekde v Indii,“ povedal moderátor relácie Na telo Michal Kovačič.

Zdroj: TV Markíza

A k celej veci sa vyjadril aj šéf spravodajstva a publicistiky. „Chceme, aby nám naši diváci a diváčky dôverovali, najmä v súvislosti s blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami. Keďže naši odborníci na IT bezpečnosť nedokážu zaručiť, že takýto masívny platený útok na obídenie a manipuláciu nášho hlasovacieho systému sa už nikdy nebude opakovať, rozhodli sme sa hlasovanie pozastaviť. Je nám ľúto, že nateraz nemôžeme ponúkať tento interaktívny nástroj spätnej väzby, mnohí diváci a diváčky ho oceňovali. Nie je však mysliteľné, aby sme poskytovali platformu pre takéto nečestné útoky,“ vysvetlil Henrich Krejča.

KTORÍ POLITICI BOLI HOSŤAMI V TEJTO RELÁCII? ZISTÍTE V GALÉRII
Diskusia