Český rekordman bol nezvestný už od 2. októbra minulého roka, pričom len v septembri sa mal rozviesť.

Po reprezentantovi v skokoch na lyžiach Antonínovi Hájkovi († 35) pátrala polícia márne celé mesiace. Teraz sa však potvrdil ten najhorší scenár, a to, že úspešný športovec je mŕtvy. Informácie o smrti olympionika z hier vo Vancouveri aj Soči a neskôr trénera ženskej reprezentácie priniesol český Blesk. Príčina tejto tragickej udalosti však zatiaľ nie je známa.

Informáciu o úmrtí potvrdil Blesku Zväz lyžiarov Českej republiky. „Zväz lyžiarov Českej republiky v piatok 10. marca zasiahla zdrvujúca správa. Zomrel bývalý vynikajúci skokan na lyžiach, český rekordér a reprezentačný tréner Antonín Hájek. Jeho život vyhasol v nedožitých 36 rokoch. Česť jeho pamiatke,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení.

Pred jeho zmiznutím sa šírila informácia, že odletel do Malajzie. Malo sa tak stať krátko po tom, čo sa v septembri po troch rokoch rozviedol s manželkou Veronikou. Jeho bývalá manželka, s ktorou tvoril pár päť rokov, pôsobí ako fyzioterapeutka mužskej skokanskej reprezentácie. Ako dôvod rozchodu a neskôr rozvodu Veronika pre iSport.blesk.cz uviedla, že ju Antonín podvádzal s jej kamarátkou, ktorá bola zároveň jeho zverenkyňou. „Bolo to dvojnásobné sklamanie. Ako v manželovi, tak v kamarátke, pre ktorú som dva roky robila úplne všetko,“ priznala smutne.

FOTO S BÝVALOU MANŽELKOU NÁJDETE V GALÉRII

Veronika však napriek nevere dúfala, že sa jej expartner nájde živý a zdravý. „Aj napriek tomu všetkému, čo urobil, sú tu stále ľudia, ktorí ho majú radi, napríklad jeho rodina. Vždy sa dá predsa začať znova. A hlavne dúfam, že je v poriadku, že je šťastný a len má chvíľku, aby bol sám so sebou. Aj keď bol náš rozchod chvíľami dramatický a nepríjemný, naozaj mu neprajem nič zlé,“ uviedla Antonínova ex pre Blesk v novembri, keď bol ešte nezvestný.

Diskusia