Český herec Jan Hrušínský (64), známy z rozprávky Ako sa budia princezné, má konflikt s Pavlom Trávníčkom (69), hercom z obľúbenej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku.

Momentálna situácia so šíriacim sa koronavírusom si vynútila zatvorenie Divadla na Jezerce, ktorého majiteľom je práve Hrušínský. Herec vníma vládne opatrenia ako likvidáciu jeho divadla. Situácia sa týka aj Trávnička, ako principál musel tiež zrušiť predstavenia zo svojej produkcie, medzi ktorými je aj repríza muzikálu Zasnežená romance. 

„Je to výnimočná situácia pre všetkých a ja si myslím, že by kolega nemal byť hysterický. Nemal by zmätkovať, rovnako aj my ostatní. Potom to nebude mať také drastické dopady,“ vyjadril sa pre Blesk Trávniček. „Všetci sme na rovnakej lodi a dúfame, že sa situácia ukľudní a predstavenia odohráme v náhradných termínoch,“ doplnil herec. 

Reakcie boli rôzne 

Hrušínský sa vo svojom vyjadrení oprel do premiéra Andreja Babiša a ministra zdravotníctva Adama Vojtecha. Tvrdí, že ich opatrenia sú likvidáciou pre Divadlo na Jezerce. Nechápe, že kvôli zopár chorým ľuďom s príznakmi ľahkej chrípky musí rušiť divadelné predstavenia. 

Ako informuje český spravodajský portál, jeho vyjadrenie sa neobišlo bez kritiky. „Nepríde Vám trochu sebecké myslieť len na seba?“ komentoval hercov príspevok skladateľ Daniel Barták (39). Niektorí sním však súhlasili. „Áno, plne súhlasím! Ale s blbcami sa bojuje hrozne ťažko,“ zastal sa ho v komentári kolega Daniel Rous (59).

Na sociálnych sieťach už koluje aj nemiestny vtip, v ktorom otec principála Divadla na Jezerce, Rudolf Hrušínský (†73) v scénke česko-slovenského filmu Obecnej školy pozýva do divadla, aby sa ľudia prišli pozrieť "na idiota". 

Počas Veľkej noci nesmie chýbať oblievačka a šibačka.

Symboly VEĽKEJ NOCI: Kde sa vzali a aký je ich význam?

Populárne články
Brooke Burke

Závideniahodná postava: Herečka Brooke Burke si kráti čas v karanténe cvičením

Gizka Oňová

Ona cvičí, on číta: Ako vyzerá karanténa u Gizky Oňovej?

Lady Gaga

Zábavou proti koronavírusu: Lady Gaga chystá televízny program plný hviezd

Monika Paločková so svojím tímom.

To všetko PRE TEBA! Slová lekárky Moniky dojali Slovensko, opísala deň boja s koronavírusom

Nadaný výtvarník Ivan Molnár (53) je samouk s kvalitami profesionála.

Majster replík: Profesionálny hasič má nevídaný talent, maľuje diela svetoznámych umelcov

Lieky pre ľudí pomáhajú aj zvieratám. Je to pravda?

Pomáhajú lieky pre ľudí aj zvieratám?

Zobraziť viac
Diskusia