V panelovej diskusnej relácii Silná zostava privíta moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová speváčku Ridinu Ahmedovú, psychoterapeutku Magdalénu Frecer a stálu hostku – komičku Simonu Salátovú. Témou sú posmešky a ponižovanie za kilá navyše – Bodyshaming v našej spoločnosti.

A k body shamingu, alebo inak hanbe za svoje telo či posmešky zo vzhľadu, má čo povedať práve komička Simona. Známy slovenský raper nedávno zverejnil na sociálnej sieti upravenú fotku stálej hostky Silnej zostavy Simony Salátovej, pridal komičke niekoľko kilogramov naviac a fotografiu okomentoval slovami, že „by sa z jedných veľkých šiat dali ušiť šaty pre 20 bezdomovcov.“

Majiteľka estetickej kliniky zas na sociálnej sieti hodnotila ženy takýmto výrokom: „Pozerať sa na nechutné a nakysnuté mľandravé telá je viac odpudivé ako “ošmatlané boty.”  Prečo má niekto potrebu ponižovať a vysmievať sa zo vzhľadu iného človeka? Aké sú pohnútky týchto ľudí? A ako si vytvoriť zdravý vzťah k svojmu telu v spoločnosti, v ktorej vládne fenomén dokonalosti? Práve o tom budú hovoriť dámy v Silnej zostave ktorú RTVS odvysiela na Jednotke vo štvrtok večer.

Diskusia